Poilsiaujantys pareigūnai sučiupo vagį

Policijos nuotr.
Didelę darbo policijoje patirtį sukaupę Raimonda ir Remigijus Grudikiai, net ir poilsiaudami su šeima, atliko pilietinę pareigą – sulaikė ilgapirštį.
Nedarbo metu ar būdami užtarnautame poilsyje po ilgų tarnybos metų, nemažai pareigūnų, rodo daugiametė praktika, visuomet pasirengę skubėti į pagalbą. Taip galima apibūdinti ir Šiaulių apskrities policijos pareigūnų porą Raimondą ir Remigijų Grudikius, kurie gegužės 1 dieną atostogaudami Vilniuje, sulaikė vagį.

Raimonda Joniškio komisariate dirba tyrėja, o jos vyras Remigijus, net 26 metus tarnavęs policijoje, prieš kelerius metus išėjo užtarnauto poilsio. Žmonos atostogų metu su vaikais jie nutarė apsilankyti sostinėje, tačiau visai nesitikėjo, kad pramogavimas čia persipins su pareigūno profesiniais refleksais visur bei visada reaguoti į aplinkoje pastebimas negeroves.

Gegužės 1-osios pavakarę šeima vaikštinėjo Vilniaus centre, Pylimo gatvėje, kai kitoje kelio pusėje išvydo iš statybų aikštelės pro tvoros plyšį išlendantį vyriškį, kuris per gatvę ėmė ridenti didžiulį plastikinių vamzdžių ritinį. Pareigūnų nuojauta, kad yra daromas nusikaltimas, sustiprino ir pro gretimo namo langą išlindęs žmogus, kuris, rodydamas į vamzdžius ridenantį vyrą, sušuko, kad tai – vagis.

Pastarasis įvykio liudytoją ėmė tildyti ir spruko į vieną iš kiemų.

R. Grudikiui iškart kilo mintis, jog kiemas gali būti uždaras, o tai reikštų, kad vagišius paklius į aklavietę.

Nieko nelaukę sutuoktiniai nuskubėjo paskui įtariamąjį.

Šis, suvokęs, jog pateko į aklagatvį ir lengvai pasprukti nepavyks, nesileido sulaikomas – vis bėgiojo po nedidelį gyventojų automobiliais apstatytą kiemą. Tačiau Raimonda su Remigijumi buvo atkaklūs: moteris blokavo vienintelį išėjimą iš kiemo, kol jos vyras vaikėsi ilgapirštį bei su juo grūmėsi ir galiausiai sučiupo mėginantį perlipti per tvorą.

Pareigūnė nedelsdama iškvietė policiją ir su sutuoktiniu, kol atvyks kolegos, laikė vagišių, kuris vis neprarado vilties pasprukti bei priešinosi.

Netrukus atvykę policijos pareigūnai 31 metų ilgapirščiui nustatė 1,83 promilės girtumą ir jį išvežė į areštinę.

Tai, kad Grudikių šeima tinkamu laiku atsidūrė tinkamoje vietoje, galima vadinti sėkme. Ir nors visuomenėje vis dažniau sutinkame puikių pilietiškumo pavyzdžių, ilgapirštį sučiupusią porą šįkart kiek nustebino aplinkinių abejingumas. Pamatę ant žemės sulaikytą vyriškį, praeiviai ragino jį paleisti, o sužinoję, ką jis padarė, nekreipė dėmesio ir ėjo savo keliais.