Po penkerių metų išteisintas G. Radavičius

Redakcijos archyvo nuotr.
Gintaras Radavičius.
2016 metų gruodį Lietuvos Aukščiausiasis (LAT) Teismas išnagrinėjęs prokuroro kasacinį skundą, panaikino apeliacinės instancijos teismo priimtą Šiaulių arenos direktoriaus Gintaro Radavičiaus išteisinamąjį nuosprendį ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo nutartį, kurioje konstatuojama, kad VŠĮ „Pramogų sala“ vadovas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir neteisėtai investavo į „Snoro“ banko vertybinius popierius, taip padarymas beveik 64 tūkstančius eurų žalos Šiaulių miesto savivaldybei. Žlugus bankui dingo ir šie pinigai.

Po 5 metų, 2021 metų gruodžio pabaigoje Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjų kolegija panaikino savo nutartį ir palikto galioti 2016 metų balandį Lietuvos apeliacinio teismo priimtą išteisinamąjį nuosprendį. VšĮ „Pramogų sala“ generalinį direktorius Gintaras Radavičius visiškai išteisintas. Kadangi civilinio proceso metu priimti teismų sprendimai, kuriais prokuroro ieškinys VšĮ „Pramogų sala“ ir jos vadovui Gintarui Radavičiui buvo atmestas, konstatuojant, kad jokia žala Šiaulių miesto savivaldybei padaryta nebuvo, G. Radavičius kreipėsi į LAT, kad būtų panaikintas sprendimas ir baudžiamojoje byloje.

G. Radavičius sakė, kad teisminiai ginčai, peraugę į baudžiamąją bylą, su Šiaulių apygardos prokuratūra tęsėsi ilgiau kaip dešimt metų. Teisiniai procesai pareikalavo ne tik finansinių išlaidų, apmokant teisines paslaugas bei ekspertų darbą, bet ir didžiulių laiko sąnaudų, jau nekalbant apie įstaigos kolektyvo emocinę būseną.

Dalį finansinių išlaidų, patirtų nagrinėjant civilinę bylą, įstaiga bei jos vadovas atgavo. Dėl kitų sąnaudų atgavimo, įskaitant patirtą neturtinę žalą, planuojama kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka.