Pasipriešinimo policijai byloje nuteistųjų skundai atmesti

Policijos nuotr.
2018 metų sausio 24 dieną sustiprintos policijos pajėgos iš Šiaulių, Joniškio, Pakruojo blokavo išvažiavimus iš Joniškio. Netrukus organizuotos grupės nariai buvo sulaikyti.
Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, apeliacine tvarka išnagrinėjusi nuteistųjų Artūro Riabovo ir Kristijono Chadzevičiaus apeliacinius skundus dėl Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmų šių metų balandžio 9 dienos nuosprendžio, kuriuo vyrai buvo pripažinti kaltais ir nuteisti už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, už rengimąsi ginkluotam apiplėšimui, o A. Riabovas – dar ir už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, paskelbė nutartį. Apeliaciniai skundai atmesti.

2018 metais šiauliečiai 33 metų Evgenijus Kravčiukas, 38 metų A. Riabovas, asmuo, kurio atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas, ir 28-erių K. Chadzevičius, panaudodami šaunamuosius ginklus, nešaunamąjį ginklą ir metalinį strypą, rengėsi Joniškyje pagrobti automobilį.

2018-ųjų sausio 24 dieną minėti asmenys, A. Riabovo vairuojamu automobiliu, iš Šiaulių atvyko į Joniškį, prie namo, kur gyveno automobilio pardavėjas. Automobilyje šiauliečiai turėjo metalinį strypą, E. Kravčiukas ir K. Chadzevičius turėjo pistoletus su šoviniais, mašinoje buvo dar guminiai sviediniai, dar vienas asmuo turėjo ir dujų balionėlį.

Vyrai minėtame automobilyje laukė, kol iš namų išeis automobilio pardavėjas, tačiau nusikaltimo planą sugriovė į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai. Vyrai bandė pasprukti. E. Kravčiukas, bėgdamas nuo policijos pareigūnų, iš drabužių išsitraukė ir į jį besivejantį policininką nukreipė su savimi turėtą pistoletą.

K. Chadzevičius taip pat spruko iš įvykio vietos, bėgdamas nuo pareigūnų, jis pistoletą kieme išmetė. Atliekant ikiteisminį tyrimą K. Chadzevičiaus namuose rasta šovinių. A. Riabovas gyvenamojoje vietoje laikė šaudmenis, šaunamuosius ginklus, nedidelį kiekį narkotinių medžiagų – kanapių.

Joniškio apylinkės teismas šiauliečius pripažino kaltais ir paskyrė bausmes: E. Kravčiukui – laisvės atėmimą 4 metams 8 mėnesiams ir 26 MGL (979,16 euro) dydžio baudą, teismas jam iš dalies atidėjo laisvės atėmimo bausmės vykdymą – nustatė 1 metų laisvės atėmimo bausmę atlikti nedelsiant, likusios bausmės vykdymą atidėjo pustrečių metų, paskyrė įpareigojimus, K. Chadzevičiui – laisvės atėmimą 13 metų, A. Riabovui – laisvės atėmimą 13 metų 1 mėnesiui, nuteistiesiems paskirtos bausmės yra subendrintos su anksčiau paskirtomis bausmėmis už kitus padarytus nusikaltimus. Teismo nuosprendį nuteistieji A. Riabovas ir K. Chadzevičius apskundė jį Šiaulių apygardos teismui.

Apeliacinės instancijos teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi baudžiamąją bylą, įvertinusi byloje surinktus ir pirmosios instancijos teismo teisiamajame posėdyje ištirtus įrodymus, vadovaudamasi šių įrodymų, kurių turinys yra atskleistas skundžiamame pirmosios instancijos teismo nuosprendyje, susipažinusi su nuteistojo K. Chadzevičiaus gynėjo ir nuteistojo A. Riabovo apeliacinių skundų argumentais, padarė išvadą, kad pirmosios instancijos teismo nuosprendyje padarytos išvados dėl minėtų nuteistųjų kaltės, padarius nusikalstamas veikas, yra pagrįstos.