Pasaka apie netikrus pinigus patikėjo net trys pensininkai

Policijos nuotr.
Sukčiai dažniausiai nusitaiko į garbaus amžiaus žmonių santaupas.
Kovo 23-osios vidurdienį Šiaulių apskrities policijos pareigūnai pradėjo net tris ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimų, nuo kurių nukentėjo trys žmonės. Tarp nukentėjusiųjų – dvi garbaus amžiaus Šiaulių miesto gyventojos ir vienas Raseinių rajone gyvenantis senolis.

Sukčių auka tapusi Šiauliuose gyvenanti 71 metų moteris prarado 2 300 eurų, 77 metų šiaulietė – 650 eurų ir banko mokėjimo kortelę, kuria pasinaudojus, buvo pasisavinti dar 2 382 eurai. Raseinių rajone, Viduklėje, gyvenantis senolis neteko 1 400 eurų.

Gyventojų santaupas sukčiai išviliojo, sugalvoję pameluoti apie netikrus pinigus, kuriuos pensininkai neva turi.

Visiems nukentėjusiesiems paskambino policijos pareigūnais prisistatę nepažįstami asmenys ir išgąsdino pranešdami, kad gyventojai, pašte ar parduotuvėje mokėdami mokesčius, atsiskaitė netikrais eurais.

Anot skambinančiųjų, policija dėl to yra pradėjusi tyrimą ir esą reikia patikrinti, ar pas žmones nėra daugiau padirbtų pinigų.

Senjorams buvo liepta surinkti visas namuose esančias santaupas ir pateikti pas juo ateisiančiam pareigūnui.

Pokalbio metu senoliai buvo išgąsdinti pasakojimais, kad pašto darbuotojos, nešiodamos pensijas, išplatino netikrus pinigus, kad į bankomatus banko darbuotojai prideda netikrų eurų, kad vienos šiaulietės net mokėjimo kortelė galinti būti netikra.

Tariami pareigūnai pas senolius atvykdavo labai greitai po telefoninio skambučio. Matyt, skubėdavo, kad pastarieji apie skambutį nespėtų papasakoti artimiesiems ar kaimynams. Paėmę pinigus, o iš vienos šiaulietės dar ir banko mokėjimo kortelę, kuri esanti, ko gero, taip pat netikra, išeidavo į gatvėje stovintį automobilį jų patikrinti.

Senjorai – patiklūs žmonės, net pareiškimus iš jų pinigus paėmusiesiems apsimetėliams pareigūnams parašė, prašydami atlikti pinigų ir banko kortelės ekspertizę.

Nesulaukę grįžtančių „tyrėjų“, senoliai nueidavo pas kaimynus pasipasakoti, kad pateko į bėdą, nes pas juos rasta padirbtų kupiūrų.

Kaimynams iškvietus policijos pareigūnus, pinigų netekusias šiaulietes pensininkes sunkiai sekėsi įtikinti, kad anksčiau atvykusieji – sukčiai. Moterys iki paskutinės minutės tikėjo, kad netrukus nepažįstamieji sugrįš.

Vienintelė taisyklė, kurią reikėtų atminti visiems, norintiems išvengti sukčių: tikri policijos bei kitų institucijų pareigūnai ar banko darbuotojai po gyventojų namus nevaikšto ir pinigų netikrina. Jei bus rimtų įtarimų dėl netikrų pinigų, būsite pakviesti į teisėsaugos instituciją. Po namus tikrinti pinigų vaikšto tik netikri tikrintojai.