Pareigūnas sulaikė girtą vairuotoją, apsišaukusį pareigūnu

Policijos nuotr.
Patyrusio policijos pareigūno sulaikytas neblaivus vairuotojas dar bandė priešintis, reikalavo jį paleisti. Į pagalbą atskubėjo pareigūno kolegos.
Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato vyriausiasis tyrėjas Arūnas Barzinskas sulaikė girtą vairuotoją, kuris atkakliai tvirtino esantis policijos pareigūnas ir reikalavo būti paleidžiamas.

Vieną rugsėjo šeštadienį A. Barzinskas su žmona išvyko aplankyti Tauragėje gyvenančių draugų. Tačiau tauragiškiai sutartu laiku tyrėjo šeimos nesulaukė. Sunerimusius draugus A. Barzinskas nuramino – pakely teko grumtis su neblaiviu vairuotoju.

Keliu Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas automobilį vairavęs tyrėjas už Juodpetrių kaimo buvo priverstas sustoti, nes kelią pastojo iš šalutinio kelio staiga prieš jo automobilį išlindęs „VW Touran“. Pastarojo variklis užgeso. Po kelių mėginimų vairuotojui automobilį visgi pavyko užvesti, ir šis nuvažiavo link Šiaulių.

27 metus policijoje išdirbęs A. Barzinskas įtarė, kad vairuotojas gali būti girtas Siekdamas užbėgti nelaimei už akių, tyrėjas apsisuko ir, užuot judėjęs link Tauragės, pasuko paskui įtartiną vairuotoją.

Paskambinęs Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112, pareigūnas, nepaleisdamas iš akių, nusekė paskui „VW Touran“, kuris net keletą kartų įvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, sukeldamas avarines situacijas. Pasiekęs Juodpetrių kaimą, automobilis sustojo vidury važiuojamosios dalies.

Priėjęs prie automobilio, Arūnas įsitikino, kad jis neapsiriko – vairuotojas buvo girtas.

Pareigūnas ištraukė automobilio raktelius ir vyrui liepė sėdėti bei laukti policijos. Išgirdęs nurodymą, vairuotojas puolė bėgti, tad Arūnui teko jį jėga paguldyti šalikelėje esančiame griovyje ir laikyti prispaudus, kol atvažiuos pareigas vykdantys kolegos. Kol jie atvyko, A. Barzinskas turėjo dar atlaikyti gulinčio vyro bei į įvykio vietą atvažiavusios jos žmonos psichologines atakas. Vyras grasino esąs policijos pareigūnas ir reikalavo jį paleisti, tuo tarpu jo žmona vis siūlė susitarti.

Atvykę Tauragės apskrities policijos pareigūnai sulaikytajam nustatė 2,5 promilės girtumą.

48 metų Juodpetrių kaime gyvenantis vyras bandė aiškinti, kad jis negėrė, paskui, kad automobilio nevairavo, kad jį vairavo draugas, kuris pasišalino. Vyras visiškai nesiorientavo laike. Paklaustas, ar žino, kuri valanda, pareiškė, kad 12 valanda dienos, nors realiai buvo 8 valanda vakaro. Nors buvo šeštadienis, vyras teigė kad yra antradienis.

Kadangi vyrui nustatytas didesnis negu 1,5 promilės girtumas, tai jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris šiuo metu jau baigtas ir vyras laukia teismo.

Tai juodpetriškiui jau antras teistumas dėl vairavimo išgėrus. Prieš ketverius metus jis girtas prie vairo buvo sulaikytas Tauragėje. Tada teismas jam skyrė 1 054 eurų baudą ir 2 metams atėmė teisę vairuoti.