Pareigūnai iš gaisro išvedė mažametį ir jo tėvą

Policijos nuotr.
Šiaulių policijos Viešosios tvarkos tarnybos pareigūnai Ignas Balčiūnas ir Valentinas Kieliauskas, laiku atsiradę vietoje, nuo pražūties išgelbėjo du žmones.
Šiaulių policijos Viešosios tvarkos tarnybos pareigūnai Ignas Balčiūnas ir Valentinas Kieliauskas, radijo ryšiu išgirdę kolegų prašymą atvykti į pagalbą buitiniame konflikte, kur kolegos jau buvo, pateko į nekasdienę situaciją, kurios rezultatas – dvi išgelbėtos gyvybės.

Nutiko taip, kad, atvažiavę nurodytu adresu, abu pareigūnai atsitiktinai supainiojo daugiabučio namo laiptines – įėjo ne į tą, į kurią kvietė kolegos. Ir tai, kaip paaiškėjo, buvo sėkmės pradžia. Ignas su Valentinu turėjo užeiti į butą, esantį pirmame aukšte, tiesiai prieš laiptus. Žinodami, kad bute jų laukia kolegos, pareigūnai nesibeldę ėjo į vidų. Durys buvo neužrakintos, o jas pravėrę pareigūnai išvydo tik akliną tamsą ir daug tirštų dūmų.

Įbėgę į vidų pareigūnai sušuko, kviesdami ten galimai esančius žmones, tačiau niekas neatsiliepė. Staiga I. Balčiūnas pamatė kitame kambaryje miegančius vyrą bei mažametį berniuką ir puolė juos žadinti. Spėjusius prisikvėpuoti dūmų gyventojus pareigūnai nedelsdami išvedė iš buto.

Kol V. Kieliauskas rūpinosi nukentėjusiaisiais, I. Balčiūnas rado gaisro priežastį – virti paliktus, bet pamirštus ir užsidegusius puodus.

Išjungę viryklę ir išvėdinę patalpas, pareigūnai sutrikusiems ir situacijoje susigaudyti nespėjusiems buto gyventojams paaiškino, kas įvyko, bei pasiūlė iškviesti medikus. Tada išskubėjo į gretimą laiptinę, kur jų laukė kolegos.

Miegantys ir dūmų prisikvėpavę gyventojai tikriausiai patys jau nebūtų išsikvietę pagalbos.