„Palėpės kanapių“ byloje paprašyta bausmių

Redakcijos nuotr.
Už analogišką narkotikų verslą kartą jau teistą šiaulietį Dangį Daktarą prokuratūra siūlo įkalinti 13 su puse metų.
Kvaišalų auginimo verslą vystę ir už tai dabar teisiami 43 metų Dangis Daktaras, 68 metų jo motina Irena Daktarienė bei už neteisėtą narkotinių medžiagų disponavimą, turint tikslą platinti, teisiama 40-metė D. Daktaro žmona Indrė Daktarė teismui tarė paskutinius žodžius.
Valstybės kaltintoja kaltinamiesiems paprašė griežtų bausmių.

Prokurorė teismo už disponavimą narkotinėmis medžiagomis anksčiau jau teistą D. Daktarą prašė pripažinti kaltu ir paskirti jam bausmę – laisvės atėmimą 13 su puse metų. Teisiamojo motinai I. Daktarienei, kuri anksčiau neteista, paprašyta paskirti 11 su puse metų laisvės atėmimo bausmę, o kaltinamajai I. Daktarei už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti – laisvės apribojimo 2 metams bausmę.

Visų trijų kaltinamųjų gynėjai, įvardydami motyvus, teismo prašė išteisinti jų klientus.

Tardama paskutinį savo žodį, kaltinamoji I. Daktarienė kaltės nepripažino, akcentavo, jog pirminėje apklausoje parodymus davė norėdama apginti sūnų. Teigė, jog bendros sąskaitos su sūnumi neturėjo, pinigus uždirbo su vyru. Moteris teismo prašė ją išteisinti.

D. Daktaras pakartojo, kad kanapes augino sau, arbatai, manęs, kad jos pluoštinės, o po ekspertų išvados paaiškėjo, kad jos kriminalinės.

I. Daktarė teismui pareiškė, jog ji – nei kalta, nei narkomanė.

2018 metų rugsėjo–lapkričio mėnesiais D. Daktaras kartu su motina jai priklausančio namo Šiauliuose palėpėje specialiai įrengtoje patalpoje augino didelį kiekį kanapių. Vėliau jas nukirpo ir toje pačioje palėpėje džiovino.

Vyras taip pat kaltinamas tuo, kad veikdamas kartu su motina šioje palėpėje neteisėtai prisijungė prie AB „Lietuvos energijos tiekimas“ elektros tinklo ir naudojosi elektra. Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad bendrovei buvo padaryta beveik 7 000 eurų žala. Vyras taip pat kaltinamas tuo, kad veikdamas kartu su savo žmona savo bute laikė kanapes. Byloje savo kaltę jis, skirtingai nei abi moterys, kaltę pripažino iš dalies.