Nužudymu kaltinamas vyras atsisakė advokato

Asociatyvi nuotr.
Tyčiniu nužudymu kaltinamas pakruojietis kaltę neigia, esą nusikaltimas jam buvo primestas.
Šiaulių apygardos teisme toliau nagrinėta baudžiamoji byla, kurioje nužudymu kaltinamas Pakruojo rajone gyvenantis 50 metų Artūras Zubrys. Kaltę atkakliai neigiantis vyras teismui pareiškė, jog atsisako iki šiol jo gynusio advokato paslaugų.

„Antro prokuroro nereikia“

Posėdyje parodymus teismui davė vienas iš pareigūnų, kuris su kolega pirmasis atvyko į įvykio vietą. Liudytojas patvirtino, jog namo šeimininkas juos pasitiko nedraugiškai. Anot pareigūno, A. Zubrys pareiškė, jog jo draugas miega. Viename kambaryje policininkai pamatė be gyvybės ženklų gulinti vyrą, kurio krūtinėje styrojo peilis. A. Zubrys buvo sulaikytas.

Pirmadienį vykusiame posėdyje kaltę neigiantis A. Zubrys atsisakė jį gynusio advokato paslaugų, esą jam „antro prokuroro nereikia“.

A. Zubriui atsisakius gynėjo, teismas kreipėsi į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą, kad ši kaltinamajam paskirtų kitą advokatą.

Ankstesniuose posėdžiuose teismas baigė liudytojų apklausą, išklausė kraujo pėdsakų rašto specialistų išvadas, komentarus. Jau anksčiau teisme parodymus davęs kaltinamasis savo kaltę kategoriškai neigė ir pareiškė, jog apklausos protokolą pasirašęs jo net neskaitęs.

Pažėrė kaltinimų ir abejonių

Nusikaltimas įvykdytas praėjusiųjų metų balandžio 11-osios naktį Pakruojo rajone esančiame Guostagalio kaime.

Apie pirmą valandą nakties policijos pareigūnams telefonu pranešta, kad viename gyvenamajame name gali būti nužudytas vyras. Kaip netrukus paaiškėjo, policijos pareigūnams skambino minėtame name gyvenantis A. Zubrys. Anot pareigūnų, paskambinęs pasakė, jog jam atrodo, kad nužudė žmogų.

Bylos duomenimis, nusikaltimo naktį neblaivus A. Zubrys savo gyvenamajame name, kilus asmeniniam konfliktui, sumušė sugėrovą A. Ž.

Vėliau ekspertai konstatavo, jog įvykio metu aukai rankomis smūgiuota į veidą, galvą, peiliu – į kaklą, veidą, kitas kūno vietas. Iš viso padaryti 26 smūgiai, tarp jų ir durtiniai-pjautiniai sužalojimai. A. Ž. nuo patirtų traumų mirė vietoje.

Teisme A. Zubrys pareiškė, kad kaltinamasis aktas yra suklastotas. Jis papasakojo, tą naktį savo namuose jis kartu su A. Ž. ir jo broliu girtavę. Likę dviese su A. Ž. dar truputį išgėrę. Kai sugėrovas užmigo, nuėjęs miegoti ir jis. O po kurio laiko pabudęs pamatė lovoje gulinti negyvą sugėrovą.

Kaltinamasis teisme neneigė, jog tą naktį skambino policijai, tačiau dabar teigė negalintis prisiminti, ar tikrai tada kalbėjo apie nužudymą. Teisme pateikus pokalbio garso įrašą, kaltinamasis ėmė abejoti, ar girdimas balsas yra tikrai yra jo.

A. Zubrys teismui pateikė versiją, jog girtaujant jam į alkoholį galėjo būti įpilta vaistų, kad jis užmigtų. O po žmogžudystės jis buvęs išteptas aukos krauju, ir taip visa kaltė esą suversta jam.

Kaltinamasis priekaištų pateikė ir tyrėjai. Vyras tvirtino, jog per apklausą jautęs jos psichologinį spaudimą, moteris ant jo nuolat rėkusi.