Nužudymu kaltinamam vyrui gresia 12 metų kalėjimo

Asociatyvi nuotr.
Pakruojo rajono gyventojas netrukus bus teisiamas už nužudymą. Jam siūloma 12 metų įkalinimo bausmė.
Šiaulių apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamoje byloje, kurioje nužudymu kaltinamas Pakruojo rajone gyvenantis 50 metų Artūras Zubrys, baigtas įrodymų tyrimas. Pradėtos teismo proceso dalyvių baigiamosios kalbos. Kaltinamojo gynėjas teismo paprašė pertraukos pasiruošti kalbai.

Prokurorės žodis

Valstybės kaltinimą palaikanti prokurorė baigiamojoje kalboje teismo prašė A. Zubrį pripažinti kaltu ir už padarytą nusikalstamą veiką jam paskirti laisvės atėmimą 12 metų.

Kaltinamojo gynėjas teismo paprašė pertraukos pasiruošti savo kalbai, paskutinis žodis bus suteiktas ir kaltinamajam.

A. Zubrys pakartojo, jog ši žmogžudystė suplanuota, tačiau jis nieko nežudęs. Pakruojo gyventojas žmogžudyste įtaria ir savo brolį. Viena iš paskutiniųjų A. Zubrio pateiktų versijų – nusikaltimo naktį tikrasis žudikas apsivilko tada miegojusio A. Zubrio marškinius, nužudė sugėrovą, po to, nusivilko krauju išteptus marškinius, juos paliko prie miegančiojo šeimininko ir pasišalino iš įvykio vietos. Pabudęs ir nieko nepastebėjęs A. Zubrys šiuos marškinius apsivilko.

Ankstesniuose teismo posėdžiuose buvo peržiūrėti vaizdo įrašai iš įvykio vietos, išklausyti teismo medicinos ekspertai, kraujo rašto pėdsakų specialistai. Parodymus teismui davė ir vienas iš pareigūnų, kuris su kolega pirmasis atvyko į įvykio vietą. Liudytojas patvirtino, jog namo šeimininkas juos pasitiko nedraugiškai, anot pareigūno, A. Zubrys pareiškė, jog jo draugas miega. Viename kambaryje policininkai pamatė be gyvybės ženklų gulinti vyrą, kurio krūtinėje styrojo peilis.

Jau anksčiau teisme parodymus davęs kaltinamasis savo kaltę kategoriškai neigė ir pareiškė, jog apklausos protokolą pasirašęs jo net neskaitęs, tad kaltinamasis aktas esąs suklastotas.

Pats paskambino policijai

Nusikaltimas padarytas praėjusiųjų metų balandžio 11-osios naktį Pakruojo rajone esančiame Guostagalio kaime. Apie pirmą valandą nakties policijos pareigūnams telefonu buvo pranešta, kad viename gyvenamajame name gali būti nužudytas vyras. Kaip netrukus paaiškėjo, policijos pareigūnams skambino minėtame name gyvenantis A. Zubrys. Anot pareigūnų, jiems paskambinęs vyras tada pasakė, jog jam atrodo, kad jis nužudė žmogų.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad A. Zubrys savo gyvenamajame name, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kilus asmeniniam konfliktui, tyčia mušė savo sugėrovą A. Ž. Vėliau ekspertai konstatavo, jog įvykio metu aukai rankomis smūgiuota į veidą, galvą, peilių – į kaklą, veidą, kitas kūno vietas. Iš viso padaryti 26 trauminiai smūgiai, tarp jų ir durtiniai-pjautiniai sužalojimai. Auka nuo patirtų traumų mirė vietoje. A. Zubriui netrukus buvo pareikšti kaltinimai dėl tyčinio nužudymo.