Nužudymas – dėl 300 eurų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
48 metų Modestas Švagždys nuteistas kalėti 11 metų.
Anksčiau 15 kartų teistas, nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis 48 metų Modestas Švagždys, kaltintas pasikėsinimų apiplėšti, nužudymu dėl savanaudiškų paskatų, Šiaulių apygardos teisme pripažintas kaltu.

Teismas M. Švagždį pripažino kaltu ir paskyrė laisvės atėmimą 11 metų. Ši bausmė subendrinta su Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų praėjusiųjų metų nuosprendžiu paskirta bausme už kitą padarytą nusikaltimą.

Nukentėjusiesiems iš nuteistojo priteista daugiau kaip 17 000 eurų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

Žmogaus gyvybę nusinešęs nusikaltimas padarytas praėjusiųjų metų spalio 31-osios vėlų vakarą Radviliškio mieste. 55 metų G. V. buvo nužudytas savo bute, esančiame Stiklo gatvėje.

M. Švagždys tą vakarą, būdamas neblaivus, supyko, kad nukentėjusysis buvo iškvietęs policijos pareigūnus, nes buto šeimininko paprašytas išeiti lauk, tai daryti atsisakė.

Bylos duomenimis, mušdamas nukentėjusįjį, M. Švagždys turėjo savo tikslą – užvaldyti aukos bute laikomus apie 300 eurų, kurie priklausę jų bendrai pažįstamai moteriai. Kaip vėliau konstatavo medicinos ekspertai, vyras buvo spardomas, mušamas rankomis. Aukai suduota ne mažiau 18 kartų: smogta į veidą, sulaužyti šonkauliai, plyšę plaučiai. Nuo patirtų galvos sužalojimų G. V. mirė įvykio vietoje.

M. Švagždys pasikėsino pagrobti iš G. V. pinigus, tačiau plėšimo nebaigė dėl priežasčių nepriklausančių nuo jo valios, nes jis pinigų tiesiog nerado.

Per ikiteisminį tyrimą M. Švagždys kaltinimus neigė, vėliau jis pripažino. Kaltinamasis paaiškino, kad jokių pinigų iš buto šeimininko nepaėmė, jų neieškojo. O įvykio metu sakydamas žodžius „atiduok pinigus“, galvoje turėjo tai, kad G. V. atiduotų moters pinigus. Dar parodė, jog smūgius sugėrovui sudavęs ne dėl pinigų, o dėl to, kad apramintų G. V., nes šis elgęsis agresyviai.