Nušautas stirniukas buvo sveikas – medžiotojas teisme

AAA nuotr.
Nustatyta, kad stirniukas, kurį nušovė pakruojiškis medžiotojas, buvo sveikut sveikutėlis. Medžioklis pripažintas kaltu.
Aplinkos apsaugos departamento Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, atlikę tyrimą, nustatė, kad šių metų sausį Pakruojo rajono „Sukmedžio“ medžioklės plotų vienete nušautas stirnos jauniklis nesirgo. Įvertinę visas aplinkybes, Šiaulių apylinkės Pakruojo teismo rūmai pripažino stirniuką nušovusį asmenį kaltu.

Brakonieriui skirta 1 000 eurų bauda, atimta teisė vienus metus medžioti, konfiskuotas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu. Taip pat asmuo turės atlyginti aplinkai padarytą žalą – 1052,7 euro.

2021 metų sausio 31 dieną feisbuke pasirodžius vaizdo įrašui apie stirniuką, Pakruojo aplinkosaugininkai tą pačią dieną surinko pirminius duomenis ir apklausė medžiotoją.

Asmuo tikino, kad gyvūnas akivaizdžiai sirgo, buvo išsekęs ir agresyvus, todėl stirnos jauniklį ir teko sumedžioti. Taip pat medžiotojas teigė, kad pirminė informacija gauta iš Pranešimų priėmimo tarnybos, todėl jis atvykęs ir nutraukęs gyvūno kančias. Visgi nustatyta, kad konkretus nurodymas sumedžioti gyvūną duotas nebuvo. Situaciją ir aplinkybes turėjo įvertinti medžiotojas.

Pranešėjo pateiktame vaizdo įraše buvo matyti, kad stirnos jauniklis nebuvo išsekęs, sužeistas ar akivaizdžiai sergantis, kaip teigė medžiotojas. Kad įsitikintų, ar tikrai sumedžiotas stirnos jauniklis nesirgo, Pakruojo aplinkosaugininkai perdavė jo vidaus organus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno teritoriniam skyriui.

Minėta institucija, atlikusi patologinius tyrimus, pateikė išvadą, kad stirnos jauniklis ligoms būdingų požymių neturėjo.

Be to, asmuo, sumedžiojęs stirniuką, turėjo vaizdo fiksavimo priemonėmis užfiksuoti gyvūno sužeidimo, sužalojimo ar ligos požymius ir telefonu informuoti Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybą. Medžiotojas nebuvo gavęs pareigūno leidimo doroti sumedžiotą gyvūną ir nesilaikė Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimų.

Taip pat aplinkosaugininkai išaiškino, kad šauta buvo iš arčiau nei 200 metrų nuo gyvenamųjų sodybų ir naudojamų pastatų ir taip medžiotojas pažeidė dar vieną Medžioklės įstatymo punktą.

Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse numatyta, kad stirnos pateles ir jauniklius medžioti leidžiama nuo spalio 1 dienos iki gruodžio 31 dienos. Taisyklėse apibrėžta sąvoka, kas yra akivaizdžiai sergantis gyvūnas: tai gyvūnas, kurio ligos požymiai matyti kūno išorėje.