Nepabūgęs į jį nukreipto pistoleto, sulaikė plėšiką

Policijos nuotr.
Komisariato viršininkas Alfonsas Meškys už drąsą, sulaikant parduotuvę apiplėšti pasikėsinusį vaikiną, padėkojo Deivydui Česnauskui.
Liepos 26 dieną policija pagerbė 34 metų Deivydą Česnauską. Už drąsą, sulaikant parduotuvę apiplėšti pasikėsinusį vaikiną, D. Česnauskui įteikta Šiaulių ir Telšių apskrities policijos viršininko Ramūno Sarapo padėka.

Liepos 9-osios vakarą, apie 20 valandą, Vytauto gatvėje, Mažeikiuose, gyvenančio vyro žvilgsnį patraukė už jo namo tvoros stovintis jaunuolis su kauke ant veido. Kai šis patraukė į priešais esančią parduotuvę, Deivydui sukirbėjo nuojauta, kad įtartinai besielgiantis asmuo gali turėti nelabai gerų kėslų, ir iš paskos nuėjo į parduotuvę, siekdamas nuo netikėtumų apsaugoti parduotuvėje dirbančias pardavėjas.

Vyro nuojauta pasitvirtino su kaupu – kaukėtasis buvo nukreipęs pistoletą į išsigandusią pardavėją ir reikalavo iš kasos atiduoti pinigus. Išgirdęs, jog į parduotuvę kažkas atėjo, užpuolikas su ginklu atsigręžė į atėjusįjį. Pamatęs į save nukreiptą pistoleto vamzdį, Deivydas nepasimetė, sugebėjo pasinaudoti akimirka, kai plėšiko ranka su pistoletu kryptelėjo į šoną, pačiupo už jos ir atėmė ginklą. Numetęs jį ant žemės, vyras sulaikė jaunuolį ir perdavė į nusikaltimo vietą iškviestiems policijos pareigūnams. Apžiūrėjus pistoletą, paaiškėjo, kad jis – žaislinis.

Sulaikytasis – 20-metis įtariamasis į teisėsaugos akiratį iki šiol patekęs nebuvo. Jam nustatytas 0,43 promilės girtumas. Vaikinas atsidūrė areštinėje, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo apiplėšti.

Nors vaikinas aiškina, kad tai buvo tik „prikolas“, kurio idėja kilo šnekant su draugais, tačiau toks elgesys patenka į baudžiamojo kodekso dispoziciją ir vertinamas kaip nusikaltimas, už kurį gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.