Nebūtos automobilio vagystės byloje išdalytos bausmės

Asociatyvi nuotr.
Teismas išsiaiškino, kad automobilio vagystė buvo melas. Melagiams skirtos bausmės.
Policijai dėl nebūto nusikaltimo primelavęs Pakruojo rajono gyventojas ir melagingus parodymus davęs jo pažįstamas iš Šiaulių Pakruojo teisme išklausė nuosprendį.

Pakruojo rajono gyventojas 25-erių Vygantas Maličevas policijai pranešė apie savo automobilio nebūtą vagystę. 34 metų šiaulietis Tomas Čepaitis, paprašytas pažįstamo V. Maličevo, davė melagingus parodymus.

Teismas V. Maličevui skyrė 40 parų arešto bausmę, kurios vykdymas atidėtas pusmečiui. Bausmės atidėjimo metu vyrui skirta intensyvi priežiūra elektroninio stebėjimo priemonėmis ir pareigos: dirbti, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, neišeiti iš namų nuo 23 valandos iki 6 valandos ryto.

T. Čepaičiui skirtas laisvės atėmimas keturiems mėnesiams. Subendrinus su dviem ankstesniais nuosprendžiais, galutinė šiauliečiui paskirta bausmė – laisvės atėmimas 1 metams 11 mėnesių ir 20 dienų. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas dvejiems su puse metų.

T. Čepaičiui teismas paskyrė įpareigojimus: dirbti, keturis mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje, neišeiti iš namų nuo 23 valandos iki 6 valandos ryto.

Abiejų kaltinamųjų atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jie pripažino padarę nusikalstamą veiką ir dėl to nuoširdžiai gailisi.

Jų atsakomybę sunkinanti aplinkybė – abu nusikalto būdami recidyvistais. V. Maličevas teistas vieną kartą, bausmę atlikęs, naują nusikalstamą veiką padarė neišnykus teistumui, dirba. T. Čepaitis teistas šešis kartus, naują nusikalstamą veiką padarė taip pat neatlikęs bausmės ir neišnykus teistumui.

Teismas nustatė, kad V. Maličevas 2020 metų lapkričio 29 dieną, apklausiamas pareiškėju ir liudytoju, policijos komisariate davė melagingus parodymus. Vyras teigė, kad minėtą dieną, apie 15 valandą, Pakruojo rajone, aikštelėje šalia tvenkinio, pasigedo jam priklausančio automobilio, nurodydamas, kad automobilis buvo pavogtas

Liudytoju apklausiamas T. Čepaitis, policijoje taip pat davė melagingus parodymus teigdamas, kad nuo lapkričio 28 dienos, maždaug 16 valandos iki lapkričio 29-osios 15 valandos, jis buvo kartu su V. Maličevu Šiaulių mieste.

Vėliau įrodymų prispaustas V. Maličevas prisipažino policijoje melavęs apie automobilio vagystę, nes buvo išsigandęs, turėjo daug baudų ir taip galvojo išsisukti.

Lapkričio 28-osios naktį V. Maličevo vairuojamą automobilį stabdė policija, tačiau vyras nesustojo. Automobilį sąmoningai paslėpė miško aikštelėje. Vėliau iškvietė policiją, nes norėjo pameluoti, kad mašina pavogta. Vyras teisme tvirtino melavęs todėl, kad nebūtų nubaustas.

T. Čepaičio teigimu, lapkričio 28-ąją, apie 6 valandą, jam paskambino V. Maličevas ir pasakė, kad turi reikalų su policija ir kad jam reikalinga pagalba. Paprašė pasakyti, kad buvo pas jį Šiauliuose.