Neblaivaus vairuotojo vikrumas neišgelbėjo

Policijos nuotr.
Pabandęs pasprukti vairuotojas staiga pasuko į gyvenamo namo kiemą ir sustojo.
Kelmės rajone teisės vairuoti neturintis neblaivus vyras, sėdęs prie automobilio „Ford Mondeo“ vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, nepaisė jų reikalavimų sustoti. Vis tik bandymas pasprukti jam nepavyko.

Vasario 26 dieną, po pirmos valandos, Kelmės rajone, Maudžiorų kaime, nežymėtu policijos automobiliu patruliuojančių Telšių apskrities Kelių policijos skyriaus pareigūnų dėmesį atkreipė akivaizdžiai neblaivūs asmenys, sėdantys į automobilį „Ford Mondeo“. Mašinai pradėjus važiuoti, pareigūnai privažiavo, įjungė švyturėlius, rengėsi patikrinti vairuotoją.

Tačiau vairuotojas akistatos su pareigūnais nusprendė išvengti, nestojo, padidino greitį ir nuvažiavo. Policininkams teko apsisukti. Įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus jie ėmė vytis bėglį.

Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai išreiškė aiškų reikalavimą vairuotojui sustoti į dešinę kelio pusę, tačiau vyras neklausė. Pasukęs Maudžiorų kaimo keliuku nuvažiavo link namo, kurio kieme ir sustojo.

Kelias minutes trūkusios gaudynės baigėsi.

Policijos pareigūnų reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė 27 metų vyras. Paklaustas, kodėl nestojo, atsakė, kad išsigando ir manė, jog jam pavyks išvengti gręsiančios atsakomybės. Vėliau paaiškėjo, kad jis ne tik nepaisė reikalavimo sustoti, tačiau neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemonių bei buvo neblaivus. Nustatytas vidutinis – 1,59 promilės – girtumas.

Už tai, kad neturėdamas teisės vairavo automobilį ir nevykdė reikalavimo sustabdyti transporto priemonę, vairuotojui surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Už vairavimą esant vidutiniam girtumui vyro atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Beje, jis vairavo transporto priemonę, kuri oficialiai priklauso kitam asmeniui.

Pareigūnams rašant protokolą, iš automobilio staiga išlipo akivaizdžiai neblaivus keleivis. Priėjęs prie tarnybinio automobilio, jis vis varstė transporto priemonės dureles, taip trukdydamas pareigūnams dirbti. Vyriškis dėmesio nekreipė net ir perspėtas dėl netinkamo elgesio. Jam buvo nustatytas 2,15 promilės girtumas. Minėtas vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.