Naftos produktų prekeiviai kaltinami nuslėpę mokesčius

Asociatyvi nuotr.
77 tūkstančiai eurų – tiek, įtariama, buvo nesumokėta mokesčių už vykdomą veiklą.
Nusikalstamas schemas su suskystintomis naftos dujomis rezgęs organizatorius ir du bendrininkai stos į teismą dėl galimo didelės vertės sukčiavimo pridėtinės vertės mokesčiu (PVM), apgaulingo apskaitos tvarkymo bei juridinio asmens naudojimo neteisėtai veiklai nuslėpti.

Valstybei galėjo būti nesumokėta beveik 77 tūkstančius eurų PVM. Ikiteisminį tyrimą organizavo Šiaulių apygardos prokuratūra, atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba.

Tyrimą atlikę pareigūnai įtaria, kad teisėsaugai gerai žinomas ir ne kartą dėl didelės vertės PVM grobstymo teistas schemos organizatorius į savo sugalvotą aferą įtraukė dar du bendrininkus, kurių vienam priklausė schemose dalyvavusios dvi įmonės. Veikdami kartu bendrininkai galimai siekė išvengti vienai iš įmonių privalomo mokėti didelės vertės PVM.

Įtariama, kad organizatoriaus nurodymu buvo įkurta fiktyvi ir veiklos nevykdžiusi įmonė, kuri buvo naudojama neteisėtai veiklai nuslėpti, o jai vadovavo vienas iš kaltinamųjų. Bendrininkams iš anksto susitarus, šios įmonės vardu iš Latvijos įmonių buvo įsigytas didelis kiekis suskystintų naftos dujų, kurios vėliau tariamai buvo parduotos kitai bendrininkų valdomai įmonei.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, manipuliuojant netikrais sandoriais į įmonių apskaitas galimai buvo įtraukiami tikrovės neatitinkantys duomenys ir netikros sąskaitos faktūros dėl daugiau nei 611 tūkstančių kilogramų suskystintų naftos dujų pardavimo tarp bendrininkų valdomų įmonių, o šio fiktyvaus sandorio vertė – per 366 tūkstančius eurų. Įtariama, kad apgaulingai tvarkant įmonių buhalterines apskaitas buvo išvengta valstybei sumokėti PVM, kurio vertė – beveik 77 tūkstančiai eurų.

Kaltinimai pateikti trims gyventojams bei dviem juridiniams asmenims.

Už sukčiaujant įgytą didelės vertės svetimą turtą griežčiausiai gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Už juridinio asmens naudojimą neteisėtai veiklai nuslėpti griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų, o už apgaulingą apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų.