Moterį paskandino heroinas

Teismo nuotr.
Už disponavimą narkotikais nuteistai radviliškietei šis teistumas – 25 jos gyvenime.
33 metų radviliškietę M. J-E. už neteisėtą įgijimą ir disponavimą labai labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu Šiaulių apygardos teismas pripažino kalta. Moters biografijoje tai jau 25 teistumas.

Už įvykdytą nusikaltimą bylą išnagrinėjęs teismas M. J-E. paskyrė dešimties metų laisvės atėmimo bausmę.

Bylos nagrinėjimo metu nustatyta, kad M. J-E. 2020 metų kovo 11 dieną Klaipėdos mieste iš per ikiteisminį tyrimą nenustatyto asmens už 800 eurų įsigijo 19,554 gramo narkotinės medžiagos – heroino, kurią parsivežė į savo namus Radviliškyje ir ten laikė.

Kaip vėliau prisipažino pati kaltinamoji, tą patį vakarą dozę narkotikų susileido ir savo brolio automobiliu BMW kartu su broliu ir dar vienu pažįstamu išvyko į Vokietiją parsivežti vienos moters. Likusius narkotikus radviliškietė pasiėmė su savimi.

Automobilį pasikeisdami vairavo M. J-E. brolis ir jų pažįstamasis.

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje esančios vienos degalinės teritorijoje kaltinamoji heroiną paslėpė ir visi toliau tęsė kelionę į Vokietiją.

Kovo 12 dieną radviliškietė pasiekė Berlyną, įsikūrė viešbutyje. Vokietijos sostinėje M.J-E. parduotuvėse nusipirko alkoholinių gėrimų ir tą patį vakarą jau keturiese tuo pačiu automobiliu pasuko link Lietuvos.

Į Lietuvos-Lenkijos pasienį BMW atvyko kovo 13-osios rytą, sustojo toje pačioje degalinėje. Kaltinamoji iš slėptuvės pasiėmė heroiną, degalinės tualete paruošė dozę narkotikų, kuriuos pavartojusi grįžo į automobilį. BMW tą pačią dieną policijos pareigūnų buvo sustabdytas Karčemų kaime, per kratą aptikti jame gabenti kaltinamosios narkotikai. Moteris teigė, jog apie tai, kad ji vežė narkotikus, keleiviai nežinojo.

Teisme M. J-E. kalta prisipažino visiškai. Moteris teigė, kad narkotines medžiagas pradėjo vartoti sulaukusi aštuoniolikos metų. Vartojo tik heroiną, kurį pirkdavo per pažįstamus asmenis Šiauliuose, mokėdavo nuo 120 iki 200 eurų už gramą. Vienai dozei suvartodavo apie vieną gramą heroino, kurį šaukštelyje atskiesdavo vandeniu, po to pakaitindavo žiebtuvėliu ir švirkštu susileisdavo į veną. Per dieną suvartodavo iki 3 dozių narkotikų.

Kadangi nedirbo, neturėjo pajamų, todėl perpardavinėjo alkoholinius gėrimus, iš parduotuvių vogdavo prekes, jas parduodavo, už gautus pinigus pirkdavo narkotines medžiagas, maisto produktus.