Miško gėrybės gali prišaukti nelaimę

Policijos nuotr.
Policija prašo gyventojus, einant į mišką, imtis visų atsargumo priemonių, nes paieškos ne visada būna sėkmingos.
Gausios policijos pareigūnų pajėgos ir tarnybiniai šunys yra pasiruošę vykdyti dingusių žmonių paiešką, bet ne visada jos būna sėkmingos. Vien per pastarąsias porą savaičių miške buvo pasiklydę du asmenys, kurie atsirado sveiki ir gyvi. Tačiau būna ir liūdnų atvejų.

Kad Jums netektų susidurti su tokia situacija, atkreipkite dėmesį į policijos patarimus. Išvykdami iš namų praneškite artimiesiems kur vykstate, kiek maždaug laiko praleisite miške. Su savimi pasiimkite pilnai įkrautą mobilų telefoną ir jei turite – atsarginę bateriją, telefone įsijunkite vietos nustatymo arba telefono radimo funkciją, programėlę. Visuomet turėkite geriamojo vandens, jums reikalingų vaistų. Neikite į mišką jei tą dieną jaučiatės blogai. Atvykę į mišką automobiliu, nepalikite jo viduje, matomoje vietoje vertingų daiktų, dokumentų, visuomet užverkite langus ir užrakinkite, net jei atrodo, kad visą laiką būsite šalia.

Grybaukite, uogaukite tik gerai žinomose vietose, venkite klampių, pelkėtų, tankiai suaugusių vietų. Prireikus pagalbos ar pasiklydus, skambinkite skubios pagalbos telefono numeriu 112.