Melagiai namo nemokamai nenuvažiavo

Policijos nuotr
Policijos pareigūnai nesunkiai „išrišo“ melagio kėslus – suplanuota nemokama kelionė dabar kainuos brangiai.
Į Šiaulius atvykęs vilnietis surezgė planą, kaip jam sugrįžti namo nemokamai. Tačiau šio plano dalyviais tapę Šiaulių apskrities policijos pareigūnai gudragalvį greitai perkando, už melagystę teks atsakyti administracine tvarka.

Su kiek kuriozine situacija Šiaulių policijos pareigūnai susidūrė prieš kelias dienas. Vieną naktį, šiek tiek po pirmos valandos, į Bendrąjį pagalbos centrą kreipėsi 34 metų Vilniaus miesto gyventojas, teigdamas, jog Šiauliuose jį ką tik užpuolė ir apiplėšė du nepažįstami vyrai.

Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai tikėjosi kažkur netoliese surasti užpuolikus, nes per tokį trumpą laiką toli nubėgti jie negalėjo.

Įsisodinę nukentėjusįjį ir kartu su juo buvusį 18-metį į tarnybinį automobilį, pareigūnai pradėjo paieškas ir tuo pačiu metu iš vyrų mėgino išgauti informacijos apie užpuolikus.

Tačiau kuo daugiau pareigūnai klausinėjo apie įvykio detales, tuo sunkiau abiems sekėsi atsakinėti. Painias situacijas kasdien narpliojantys pareigūnai pradėjo abejoti įvykių tikrumu, nes vyrai painiojosi net savo pačių pasakojime, o galiausiai tarpusavyje nebesutarė, kur buvo nuėjęs 18-metis, kai jo draugą užpuolė nepažįstamieji.

Netikėtai paaiškėjo policiją kvietusio 34 metų vyro motyvai.

Iš Šiaulių į sostinę po vidurnakčio vykti sugalvoję vyrai už kelionę taksi automobiliu privalėjo sumokėti iš anksto, bet neturėjo pinigų. Todėl sugalvojo imituoti apiplėšimą ir įtikinti pareigūnus, kad jie paliudytų taksistui, kad nukentėjusysis pinigų, kuriuos turėtų už kelionę sumokėti iš anksto, neteko dėl užpuolikų. Tikėtasi, kad taksistas sutiks važiuoti į Vilnių ir be išankstinio apmokėjimo.

Tačiau planas buvo pasmerktas žlugti, o už melagingą iškvietimą teks atsakyti administracine tvarka.