Lietuvos apeliacinis teismas atnaujino įrodymų tyrimą

Redakcijos archyvo nuotr.
Apeliacinis teismas tenkino Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko gynėjo prašymą atlikti įrodymų tyrimą baudžiamojoje byloje, kurioje meras pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo.
Šiaulių apygardos teisme meras R. M. Račkauskas, mero patarėja G. Maskoliūnienė, kaltinti piktnaudžiavimu, pripažinti kaltais. R. M. Račkauskui skirta 30 tūkstančių eurų bauda, o jo patarėjai G. Maskoliūnienei – 25 tūkstančių eurų. Abu kaltinamieji prarado teisę dirbti valstybės tarnyboje penkerius metus.

Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies tenkino kaltu baudžiamojoje byloje pripažinto Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko gynėjo prašymą atlikti įrodymų tyrimą baudžiamojoje byloje pagal nuteistosios ir nuteistojo gynėjo apeliacinius skundus dėl Šiaulių apygardos teismo šių metų sausio 24 dienos nuosprendžio, kuriuo R. M. Račkauskas ir jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija nutarė ištirti nuteisto mero gynėjo pateiktus dokumentus, apklausti nuteistuosius. Be to, teisėjų kolegija įpareigojo prokurorą iki kito teismo posėdžio organizuoti tam tikros kriminalinės žvalgybos informacijos (duomenų) išslaptinimą ir pateikimą teismui.

Kitas teismo posėdis byloje numatytas birželio 27 dieną.

Teismas iš R. M. Račkausko priteisė konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą – 5 472 eurus.

Teismas konstatavo, kad meras ir patarėja dirbo išvien, siekiant R. M. Račkauskui asmeninės naudos.

Bylos duomenimis, Panevėžio meras, talkinant patarėjai, davė neteisėtus nurodymus miesto Savivaldybės administracijos tarnautojams. Įtarta, taip buvo siekiama, jog organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursų, organizuojamų Savivaldybės, laimėtoja taptų su vilniečiu M. V. susijusi įmonė. Įrodyta, jog su šiuo asmeniu iš anksto buvo suderintos paslaugų kainos, perkamų paslaugų apimtys, kitos detalės. Buvo susitarta ir dėl tolesnio bendradarbiavimo, kad konsultacines paslaugas Panevėžio miesto savivaldybė ir ateityje pirks iš vilniečio atstovaujamos bendrovės.

Privačiame sektoriuje konsultavimo, viešinimo srityje dirbusio vilniečio M. V., kuris šioje byloje buvo kaltinamas padėjimu piktnaudžiauti, byla nutraukta, kaltinamajam mirus.