Koronaviruso diagnozė kai kurių ligonių nesustabdo

Policijos asociat. nuotr.
Daugumai ligonių koją pakišo alkoholio troškimas.
Dar neįpusėjus sausiui, Šiaulių apskrities policija pradėjo jau penkis ikiteisminius tyrimus dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo. Gyventojai, žinodami, kad serga koronavirusu, vaikštinėjo, kur panorėję, bendravo su aplinkiniais, girtavo.

Pasak policijos, žmonės, kuriems buvo diagnozuotas COVID-19, virusą sėjo į dešinę ir kairę nuolat girtaudami kompanijose ir neribodami savo judėjimo po miestą. Juos pažįstantys žmonės kreipėsi į policiją, kad tokie asmenys būtų sustabdyti ir tuo pačiu sustabdytas viruso platinimas.

Įtarimai dėl šios nusikalstamos veikos pareikšti 21 metų šiauliečiui. Apie jo saviizoliacijos pažeidimus sužinota praėjusių metų gruodžio 28 dieną, kai policijos pareigūnai buvo iškviesti dėl triukšmo Šiauliuose, J. Basanavičiaus gatvės bute. Čia buvo rasti du girtaujantys asmenys, kurie ėmė ir susikivirčijo. Vienas (1,56 promilės) vyrų dėl sumušto veido buvo nuvežtas į ligoninę medikų apžiūrai. Paaiškėjo, kad nukentėjusiajam prieš kurį laiką buvo nustatyta COVID-19 liga ir jam privaloma griežta saviizoliacija. Tačiau vaikinas nusispjovė į šią prievolę ir neatsisakė gyvenimo malonumų.

Pažįstami piktinosi ir dar vieno vyro, 34 metų šiauliečio, elgesiu – jis sirgdamas vaikščiojo po parduotuves, o vakarus leido viename Žemaitės gatvės rūsyje sugėrovų kompanijoje. Pareigūnai jį tame rūsyje ir surado. COVID-19 sirgo ne tik jis, bet ir du jo vaikai. Išslinkęs iš tokio ligos židinio į miestą, vyras virusą platino aplinkiniams. Už tai, kad sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga, vyrui irgi pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiuo metu – tai jau trečias Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų jam atliekamas ikiteisminis tyrimas, kiti du – dėl vagysčių.

Šiaulių tyrėjų akiratyje atsidūrė ir 35-erių telšiškis.

Pareigūnai sausio 5-ąją dėl jo netinkamo elgesio buvo iškviesti į Šiaulių autobusų stotį, kur neblaivus vyras kabinėjosi prie žmonių, juos koneveikė. Sulaikytajam nustatytas 1,4 promilės girtumas. Paaiškėjo, kad triukšmadarys yra pasišalinęs iš Šiaulių ligoninės užkrečiamųjų ligų skyriaus. Čia jis atsidūrė, kai buvo atvežtas pas Šiaulių psichiatrą.

Patikrinus, ar chuliganas neserga COVID-19, atsakymas buvo teigiamas. Vyrui ne tik surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl girto pasirodymo viešojoje vietoje bei nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo, bet ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pavojaus kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga liga kėlimo.

Radviliškio rajono policijos pareigūnai dėl analogiškos veikos sausio 3 dieną sulaikė 34 metų Šeduvos gyventoją. Koronavirusu segantis vyras lankėsi maisto prekių parduotuvėje. Į ją saviizoliacijoje turintis būti šeduvis atėjo ne alkio kamuojamas, o ištroškęs alaus. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jis parduotuvėje, norėdamas tikslą įsigyti alkoholio, sirgdamas lankėsi ir kitomis dienomis.

Dar viena viruso skleidėja nustatyta, kai Šiaulių miesto ir rajono policijos pareigūnai buvo iškviesti į Šiauliuose esančią Piktmiškio gatvę dėl smurto artimoje aplinkoje. Šeimyninio konflikto dalyvė pakvietė šalia gyvenančią seserį, kad ši paimtų vaiką, nes jai su vyru teks važiuoti į policijos komisariatą.

Nepaisydama, kad čia buvo pareigūnai, 43 metų sesuo atėjo net nedėvėdama kaukės ir čia kurį laiką šeimininkavo. Tyrimo metu paaiškėjo, kad moteris serga COVID-19, ir būdama informuota, jog negali išvykti iš namų, lankytis viešose vietose, bendrauti su žmonėmis, kad nekeltų pavojaus kitiems asmenims ja užsikrėsti šio draudimo nepaisė.

Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.