Konspiracija nepadėjo: nusikaltėliai stos prieš teismą

Policijos nuotr.
Atokioje sodyboje Šiaulių rajone pareigūnai aptiko kanapių plantaciją.
Trys bendrininkai, 29, 35 ir 38 metų šiauliečiai, kaltinami neteisėtu kanapių auginimu, pasikėsinimu neteisėtai disponuoti labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu, netrukus stos prieš teismą.

Grobis – už dešimtis tūkstančių eurų

Su teisėtvarka ir anksčiau problemų turėję minėti asmenys paskutinį kartą į Šiaulių apskrities policijos pareigūnų akiratį pateko 2019 metais. Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai gavo duomenų, jog šie asmenys gali vykdyti vagystes iš iš gyvenamų ir negyvenamų patalpų, pardavinėti vogtus daiktus, o ir patys naudotis vogtais daiktais, įgytais užsienyje bei Lietuvoje.

Pareigūnams pavyko nustatyti pagrobtų daiktų slėptuvę Voveriškėse. Čia buvo sandėliuojami 47 iš vienos Jurbarko bendrovės pagrobti kompiuterių monitoriai, kuriuos 35 ir 38 metų šiauliečiai įgijo galimai žinodami, kad jie gauti nusikalstamu būdu. Bendra monitorių vertė – 65 844 eurai.

38-erių vyras kaltinamas dar ir tuo, kad įsigijo 21 tūkstančio eurų vertės „Lexus RX350“ automobilį, tai pat žinodamas, jog jis gautas nusikalstamu būdu, pavogtas Lenkijos Respublikoje. Šis vyras įsigijo ir nusikalstamu būdu gautą 2016 metais Vokietijoje pagrobto motociklo „Harley Davidson“ variklį, organizavo šio variklio įmontavimą į jo paties naudojamą motociklą „Harley Davidson“.

Viskas gerai apgalvota

Tyrimo metu pareigūnai fiksavo, jog šie asmenys dažnai vyksta į nuošalią Šiaulių rajone, Lukošaičių kaime, esančią sodybą. Ji priklausė 29 metų šiauliečio tėvams. Sodyba buvo nuolat saugoma vieno iš trijulės, jos aptvertoje teritorijoje lakstė vilkinis šuo. Pareigūnams kilo įtarimas, jog čia gali būti auginamos kanapės.

Įtariamieji laikėsi itin griežtos konspiracijos, slaptumo užtikrinimui taikė įvairius technologinius sprendimus, dažnai keitė automobilius, važiuodami į sodybą, miškelyje palikdavo mobiliuosius telefonus.

2019 metų rugsėjo 17 dieną kriminalistai nutarė įtariamuosius sulaikyti. 29 metų šiaulietis buvo sulaikytas Šiaulių policijos komisariate, kai čia atvyko, vykdydamas įpareigojimą periodiškai registruotis policijoje.

Tuo metu, kai jis buvo išvykęs, sodybą saugoti perėmė jo 35 metų bendrininkas. Pamatęs prie sodybos artėjančius policijos pareigūnus, jis bandė sprukti, bet nubėgo netoli, buvo sulaikytas javų lauke.

Trečias įtariamasis po savaitės sulaikytas Vilniuje. Kriminalistai jį pasitiko oro uoste, kai jis grįžo iš Turkijos. Po pramogų kurorte vyras pateko ant areštinės gultų. Jis čia praleido pusmetį, jo bendrininkai – metus. Ir tik pernai jie buvo iš ten išleisti. Du jų dabar nešioja apykoję ir yra griežtai stebimi, 38-mečiui skirtos kitos kardomosios priemonės.

Visa trijulė kaltinama neteisėtu kanapių auginimu ir pasikėsinimu neteisėtai disponuoti labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Sodyboje buvo rasta sumontuota įrangą kanapėms auginti – elektros generatorius, ventiliatorius, šildymo lempos ir kiti kanapėms auginti reikalingi prietaisai, bei neteisėtai užaugintas didelis kiekis kanapių. Dalis jų buvo jau nukirpta ir džiovinama specialiai įrengtoje džiovykloje, dalis buvo jau sudžiovinta.

Iš viso gyvenamojo namo patalpose rasta apie 3,5 kilogramo kanapių. Be to, gyvenamojo namo kambaryje, po lova, kriminalistai rado du neteisėtai laikomus šaunamuosius ginklus – revolverį ir medžioklinį šautuvą bei aštuonis šovinius. Dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu įtarimas pareikštas 29 metų šiauliečiui.