Karantino laužytojams paskirtos baudos

Policijos nuotr.
Policija primena: viešose vietose galima lankytis ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupelėmis (išskyrus šeimos narius), būtina laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, vengti tiesioginio kontakto. Labai svarbu viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis asmeninės higienos. Taisykles ignoruojantys, rizikuoja užsidirbti baudas.
Savaitgalį Šiaulių apskrities policija sulaukė 23 pranešimų apie karantino taisyklių pažeidimus. Dauguma – apie besibūriuojančius ir kaukių nedėvinčius asmenis.

Nuo balandžio pradžios Šiaulių apskrityje už karantino taisyklių pažeidimus protokolai surašyti 21 asmeniui.

Šeštadienį penkiems karantino reikalavimus pažeidusiems šiauliečiams nepavyko išvengti nuobaudų: keturiems vyrams surašyti protokolai už būriavimąsi viešoje vietoje, o dar vienam už tai, kad nedėvėjo nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių. Už pastarąjį pažeidimą protokolai vakar surašyti ir trims kuršėniškiams.

Visiems minėtiems asmenims paskirta sumokėti po pusę minimalios baudos – 250 eurų.

Balandžio 11 dieną Pakruojo rajone trims pusamžiams vyrams viruso pavojus sumenko prieš norą išgerti. Būtent tokią priežastį vyriškiai pateikė, paklausti, kodėl nesilaiko karantino taisyklių ir būriuojasi viešoje vietoje. Visiems trims pažeidėjams skirta sumokėti po 500 eurų.

Pasitaiko atvejų, kai žmonės patys save stumia prie didesnės atsakomybės. Balandžio 10 dieną viena Pakruojo rajono gyventoja viešoje vietoje nedėvėjo nosį ir burną dengiančios kaukės. Nors būtų atsipirkusi minimalia bauda ar įspėjimu, moteris nusprendė nevykdyti teisėtų pareigūnų reikalavimų ir taip užsidirbo antrą protokolą. Sprendimą dėl baudos dabar jau priims teismas.