Kalintiems pristatomi draudžiami daiktai

ŠTI nuotr.
Nuteistasis du bevielio ryšio modemus slėpė kompiuteryje – daiktai surasti per kratą kameroje.
Šiaulių teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl disponavimo labai dideliu kiekiu kvaišalų turint tikslą platinti. Faktas antradienį buvo užfiksuotas Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Įstaigos pareigūnų rankose atsidūrė ir į teritoriją įmestas mobilusis telefonas, ir kompiuteryje slepiama įranga.

Kvaišalai įsiūti kišenėje

Šiaulių tardymo izoliatoriaus siuntinių kalintiesiems perdavimų biure antradienį, po 15 valandos, Saugumo valdymo skyriaus pareigūnams tikrinant vyriškio atneštus rūbus nuteistajam, liemenės kišenėje rastas įsiūtas plastikinis paketėlis su neaiškios rusvos spalvos galimai narkotine biria medžiaga.

Buvo iškviesta policija. Asmuo su įkalčiais buvo perduotas policijos pareigūnams ir uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Geradariui“ bandymas perduoti galimai narkotines medžiagas gali baigtis baudžiamąja byla.

Paketas – į teritoriją

Sausio 24 dieną, apie 21 valandą, Tardymo izoliatoriaus režiminėje teritorijoje patruliuojančios Saugumo valdymo skyriaus pareigūnės dėmesį patraukė ant žemės gulintis paketas. Jame rastas mobiliojo ryšio telefonas, bevielio ryšio modemas ir SIM kortelė.

Tikėtina, kad į teritoriją per tvorą permestomis ryšio priemonėmis bandyta užtikrinti vieno iš izoliatoriuje kalinčių asmenų galimybę turėti uždraustą ryšį su išoriniu pasauliu.

Ryšio priemonės – kompiuteryje

Prieš savaitę Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalintis nuteistasis nusprendė „pagerinti“ savo asmeninį kompiuterį, paversdamas jį draudžiamų daiktų slėptuve.

Saugumo valdymo skyriaus pareigūnams kilus įtarimų, kad vienoje iš kamerų kalintys nuteistieji gali turėti draudžiamų daiktų, patalpoje atliko neplanuotą kratą. Apžiūrėjus vieno iš nuteistųjų asmeninį kompiuterį „Lenovo“ jo viduje buvo rasti ir paimti du bevielio ryšio modemai be mobiliojo ryšio SIM kortelių.


Įstaigos Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Paulius Blažukas pažymi, kad asmenys, neatsispiriantys kalinčiųjų prašymams slapčia perduoti draudžiamus daiktus, turi labai rimtai pagalvoti apie pasekmes, nes siuntinių patikra atliekama labai profesionaliai ir kruopščiai, kilus menkiausiam įtarimui kviečiama policija ir pradedamas ikiteisminis tyrimas.