Įtariama, kad sukčius „kabliuką užmetė“ iš Šiaulių

Policijos nuotr.
Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatas atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, kuriame nukentėjo devyni gyventojai iš penkių Lietuvos miestų. Įtariama, kad asmuo nuotraukoje – gali būti susijęs su šia nusikalstama veika.
Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai tiria sukčiavimą, dėl kurio nukentėjo net devyni gyventojai iš penkių Lietuvos miestų – Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Utenos.

Visi minėtų miestų gyventojai sausio pirmosiomis dienomis internetiniame skelbimų tinklalapyje „www.skelbiu.lt“ rado gundantį pasiūlymą – už 590 eurų įsigyti naują žaidimų kompiuterį „PlayStation 5 Blu-Ray Edition“.

Žinoma, už tokią kainą nusipirkti naujausią šio kompiuterio modelį atsirado daug norinčių. Juo labiau, kad pardavėjas buvo ne privatus asmuo, o bendrovė, kuri siūlė išrašyti ir sąskaitą-faktūrą, ir nurodė duodanti įrenginio garantiją.

Pirkėjai pervedė pinigus, tačiau nė vienas iš jų pirkinio nesulaukė. Dalies nukentėjusiųjų laimei, kelių asmenų pervestus pinigus prokurorai spėjo areštuoti ir grąžinti savininkams, kol jų nebuvo suspėta pasisavinti.

Kai viena suabejojusi pirkėja informaciniame tinklalapyje susirado skelbime nurodytą bendrovę, pamatė, kad telefono numeris – visai ne toks. Juo paskambinusi moteris išgirdo, kad ši bendrovė yra seniai parduota, o atsiliepusysis nieko nepardavinėja. Paaiškėjo, kad moters skambutis per pastarąsias dienas – ne pirmas, ir visi skambino dėl to paties – „PlayStation 5 Blu-Ray Edition“.

Visi susigundžiusieji ne rinkos kaina pardavinėjama preke kreipėsi į policiją. Pradėti tyrimai dėl sukčiavimo prokuroro sprendimu buvo sujungti į vieną tyrimą ir perduoti tirti Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatui, kadangi paaiškėjo, jog iš pirkėjų išvilioti pinigai buvo išgryninti šiame mieste, o ir skambučių nukentėjusiesiems metu galimo sukčiaus telefonas buvo prisijungęs Šiauliuose.

Tyrimo metu nustačius dabartinio bendrovės savininko asmens duomenis, paaiškėjo, kad jie fiktyvūs, nes ir šis asmuo nėra tikrasis savininkas.

Kažkas, pasinaudojęs minėto žmogaus pamesta asmens tapatybės kortele, bendrovę įgijo jo vardu. Žaidimų kompiuterių pirkėjai pinigus į nurodytą sąskaitą pervesdavo irgi jo vardu, tačiau ne jam, nes jis tokių sąskaitų nėra turėjęs.

Tyrėjams pavyko gauti duomenų, kad su šia nusikalstama veika gali būti susijęs nuotraukoje esantis asmuo. Atpažinusius šį žmogų, policija prašo susisiekti su tyrėja Dainora Pranckute telefonu (8 700) 61689 arba elektroniniu paštu dainora.pranckute@policija.lt.

Ir nesigundykite nerealiomis kainomis internetu parduodamais daiktais, net jei skelbime nurodyta, kad pardavėjas – bendrovė. Interneto platybėse siaučiančių sukčių kabliukas ir yra nerealiai maža parduodamos prekės kaina. Prokuroras, vadovaujantis šiam tyrimui, pataria atidžiau bendrauti su tokiais „bendrovių atstovais“, užduoti jiems kuo daugiau kontrolinių klausimų apie bendrovę, apie „parduodamą prekę“, daugiau paskaityti internete apie tokios bendrovės realią veiklą.