Ilgasis Joninių savaitgalis nepraėjo be policijos

Policijos nuotr.
Policijos pareigūnai praėjusį savaitgalį vos spėjo tramdyti švenčiančius lietuvius.
Visą praėjusį savaitgalį policijos pareigūnai tramdė neblaivius vairuotojus, prižiūrėjo viešąją tvarką renginiuose, vyko į buitinius konfliktus, bei fiksavo kažkur labai skubančius greičio viršytojus.

Vien Šiaulių mieste ir rajone savaitgalį nustatyta apie 500 greičio viršijimo atvejų. Vien kelyje Šiauliai–Palanga savaitgalį užfiksuota net tris kartus daugiau greičio viršijimo atvejų nei įprastai.

Šiauliuose likę vairuotojai – dauguma greitį viršijo Pramonės gatvėje, o savaitgalio rekordininkas – BMW automobilio vairuotojas, skriejęs 151 kilometro per valandą greičiu. Jis buvo fiksuotas Architektų gatvės atkarpoje, kurioje leistinas greitis – 70.

Apsvaigusių vairuotojų taip pat apstu. Šiaulių ir Telšių apskrityse savaitgalį pareigūnams įkliuvo net 34 prie vairo sėdę neblaivūs asmenys, trylikai jų nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas ir gresia baudžiamoji atsakomybė.

Alkoholis šventinį savaitgalį nuotaiką gadino ne tik keliuose. Pastebimai padaugėjo buitinių konfliktų atvejų, kurių dalyviai dažniausiai buvo neblaivūs. Tokių konfliktų pastarosiomis dienomis išskirtinai daug fiksuota Radviliškio rajone.

Miestuose ir miesteliuose vyko šventės, kurių metu pareigūnai prižiūrėjo viešąją tvarką. Pakruojo „Amatų, muzikos ir alaus festivalyje“ dirbusiems policijos pareigūnams teko tramdyti įsijautusius ir alkoholio padauginusius šventės lankytojus, o Raseinių šventėje – tik apatinius dėvintį ir aplinkiniams ramybės nedavusį vyruką, kuriam alkoholio matuokliu buvo nustatytas 2,39 promilės girtumas. Vis dėlto policijos pareigūnai tarnybai buvo tinkamai pasiruošę, todėl didesnių problemų pavyko išvengti.