Gyventojai raginami pasirūpinti apsauga

Policijos nuotr.
Policija ragina imtis priemonių savo turto saugumui užtikrinti.
Policija pastebi, kad šių metų sausio mėnesį kai kuriuose atskiruose miestuose įvykdyta sisteminių vagysčių, kurių metu buvo apvogta keletas automobilių ar į juos įsibrauta. Atsižvelgiant į tai, teritorinėms policijos įstaigoms nurodyta daugiau dėmesio skirti tokių nusikalstamų veikų prevencijai, o gyventojams patariame daugiau dėmesio skirti savo automobilių saugumui.

Patariama automobilius nakčiai statyti garaže ir įjungti signalizaciją, o jei tokios galimybės nėra – automobilį reikėtų palikti gerai apšviestoje vietoje.

Gera apsaugos priemonė yra vaizdo stebėjimo kameros – jei esate jas įsirengę, jų fiksavimo zonoje statykite ne tik savo automobilį, leiskite tai padaryti ir kaimynui, kurio kieme kamerų nėra. Sutarus su kaimynais ir gavus jų sutikimus, galima padidinti kamerų stebėjimo lauką, kad matytųsi ir kaimyno kiemas. Visada būtina automobilį užrakinti, net laikant jį garaže ar nuosavame kieme, taip pat nepalikti nerakintų vartų.

Net ir trumpam viešose vietose palikdami automobilį, jo salone ar bagažinėje nepalikite vertingų daiktų bei dokumentų – jie paprastai suvilioja ilgapirščius.

Pareigūnai ragina būti pilietiškais – stebėti aplinką, paraginti tai daryti ir daugiau laiko namuose praleidžiančius kaimynus. Pastebėjus įtartinus asmenis ar automobilius, stengtis užfiksuoti kuo daugiau detalių, galinčių padėti juos identifikuoti ir visada pranešti policijai telefonu 112.