Girtus eismo dalyvius nustatyti padėjo pareigūno patirtis

Policijos nuotr.
Ilgametis pareigūnas, Šiaulių apskrities policijos vyriausiasis specialistas Modestas Tautkus atliko ne tik pareigūno, bet ir pilietinę pareigą: sulaikė neblaivius vairuotojus.
30 metų policinio darbo patirtį turinčiam, o pastaruoju metu Šiaulių apskrities kolegas profesinių įgūdžių mokančiam vyriausiajam specialistui Modestui Tautkui spalio pradžioje net du vakarus iš eilės po darbo dienos teko „laimė“ sulaikyti du neblaivius vairuotojus.

Vairuotojas bandė „susitarti“

Vėlų spalio 7-osios vakarą su žmona iš draugų važiavęs pareigūnas Radviliškio rajone, ties Šniūraičiais, tapo eismo įvykio liudytoju. Dideliu greičiu pirmąja eismo juosta važiavęs automobilis „VW Passat“, kurio vairuotojas, lenkdamas priekyje jo važiavusią transporto priemonę, neparodė posūkio signalo, neužtikrino saugaus atstumo nuo lenkiamo automobilio „Mitsubishi“ ir jį kliudė bei apgadino.

Iš apgadinto „Mitsubishi“ išlipusi vairuotoja buvo šoko būsenos. Pasimetusi nukentėjusioji blaškėsi po važiuojamąją dalį, todėl privažiavęs M. Tautkus ėmėsi eismo įvykio vietos apsaugos – saugiu atstumu pastatė avarinį ženklą, paragino eiti į kelkraštį, kad nepatektų pro šalį skubančių automobilių ratais.

Iškvietęs kolegas, jis pastebėjo „VW Passat“ vairuotoją – vyras kalbino apgadinto automobilio vairuotoją susitarti. Pareigūnui kilo įtarimas, kad vyras gali būti neblaivus.

Atvykę pareigūnai 39 metų Šiaulių gyventojui nustatė vidutinį girtumą. Pirmą kartą jis įpūtė 1,61 promilės, po 20 minučių – 1.9 promilės. Tai byloja, kad vairuotojas prie vairo sėdo tuoj po alkoholio vartojimo, nes apsvaigimo laipsnis didėjo. Vairuotojas atsidūrė areštinėje, o dėl vairavimo išgėrus jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ketino tęsti kelionę

Kitos dienos vakarą M. Tautkaus kelionę namo Šiauliuose sutrikdė ir vėl neblaivus vairuotojas.

Po įtemptos darbo dienos pareigūnas važiavo iš muzikos mokyklos paimti sūnaus. Gardino gatvėje jį nustebino prieš pat jo nosį apsisukantis „Opel Astra“, kurio dešinės pusės padanga buvo nuleista.

Pristabdęs savo automobilį, pareigūnas leido opeliui atlikti manevrą ir nuvažiavo iš paskos. Keista buvo, kad automobilis nesustojo kelkraštyje, o kelionę tęsė tuščia padanga ir net kelis kartus atsitrenkė į važiuojamosios dalies bortelį bei vos nekliudė kelkraštyje stovėjusio kito automobilio.

Kai opelis įvažiavo į Lyros gatvėje esančią automobilių stovėjimo aikštelę, M. Tautkus priėjo prie vairuotojo ir, parodęs tarnybinį pažymėjimą, paklausė, ar šis yra vartojęs alkoholio. Vairuotojas prisipažino neseniai gėręs alaus.

Iškviesti kolegos 78 metų šiauliečiui nustatė 2,27 promilės girtumą. Vyras prisipažino planavęs važiuoti ir į Radviliškį.