Dvigubo nužudymo byloje paskelbtas nuosprendis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Marius Marcinkus už dviejų žmonių nužudymą ir turto sunaikinimą kalės 19 metų.
Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 36-erių Marius Marcinkus buvo kaltinamas dviejų moterų nužudymu ir tyčiniu turto sunaikinimu visuotinai pavojingu būdu. Vyras pripažintas kaltu.

Ilgi metai kalėjimo

M. Marcinkui skirta galutinė bausmė – laisvės atėmimas 19 metų, ši bausmė subendrinta su 2020 birželio 28 dieną paskirta ir neatlikta bausmės dalimi.

Nukentėjusiesiems iš M. Marcinkaus priteista 836 eurai turtinei ir 30 000 eurų neturtinei žalai atlyginti. Valstybei už suteiktą garantuojamą teisinę pagalbą teks atlyginti 874 eurus.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

M. Marcinkaus atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, kad jis prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytas veikas ir nuoširdžiai dėl to gailisi. Jo atsakomybę sunkinančios aplinkybės – kaltinamasis nusikaltimą padarė būdamas neblaivus, ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, bei tai, kad veiką padarė recidyvistas.

Nužudė ir padegė

Atgarsį visuomenėje sukėlęs nusikaltimas padarytas 2020-ųjų rugpjūčio 30 dieną Raseinių rajone esančiame Norgėlų kaime.

Bylos duomenimis, apie 21 valandą viename gyvenamajame name tarpusavio konflikto metu buvo nužudyta R. S. ir jos duktė R. S. Tą pačią valandą namas su aukomis buvo padegtas. Netrukus policijos pareigūnai sulaikė pasislėpti mėginusį įtariamąjį.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, jog minėtą vakarą M. Marcinkus dėl nežinomos priežasties susipyko su savo sugyventinės motina R. S., kuri buvo policiją iškvietusi. Po konflikto vyras išėjo iš namų pas draugą. Tačiau netrukus sugrįžęs jis vėl susikivirčijo su R. S., kuri jį ėmusi vyti iš namų. Tada M. Marcinkus stvėrė kirvį ir smogė moteriai į galvą. Nuo patirtos traumos auka po keliolikos minučių mirė įvykio vietoje.

Netrukus tuo pačiu kirviu vyras į galvą smogė kitame kambaryje iš miego pabudusiai savo sugyventinei R. S., ji nuo patirtos traumos praėjus kelioms minutės mirė.

Tada žudikas per langą į namą įmetė talpą su benzinu ir įžiebė liepsną, o pats pasislėpė netoliese esančiuose krūmuose. Padegtas namas supleškėjo neatstatomai.

Teisme M. Marcinkus prisipažino kaltu, visų atsiprašė. Vyras teigė negalintis prisiminti visų šio tragedija pasibaigusio vakaro aplinkybių, nes buvo girtas.

Papasakojo, jog tą naktį sėdėdamas krūmuose girdėjo, kaip į nelaimės vietą skuba policijos, ugniagesių automobiliai.

Kaltinamasis anksčiau ne kartą teistas už smurtinius nusikaltimus.