„Direktoriaus“ grobis – daugiau nei 60 000 eurų

Archyvo nuotr.
Daugiau nei 64 000 eurų – tokią sumą pervedė buhalterė, patikėjusi sukčiaus elektroniniais laiškais.
Sukčius, prisistatęs įmonės direktoriumi, iš buhalterės per kelis kartus išviliojo daugiau negu 64 tūkstančius eurų. Visa tiesa paaiškėjo tik tada, kai nurodymais suabejojusi apskaitininkė susisiekė su atostogaujančiu vadovu ir sužinojo, kad jokių nurodymų pervesti pinigus jis nedavė.

Policijoje dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Įmonės vadovu prisistatė sukčius

Vasario 12 dieną 59 metų įmonės buhalterė kreipėsi į Šiaulių apskrities policiją.

Pasak moters, vasario 9-osios rytą atėjusi į darbą ir tikrindama elektroninį paštą, ji rado laišką, kurį pasirašęs įmonės direktorius. Laiške vadovas teiravosi, koks yra įmonės banko sąskaitos likutis ir ar yra galimybė padaryti kiek daugiau nei 35 tūkstančių eurų pavedimą.

Laiško tikrumu nesudvejojusi apskaitininkė vadovui atrašė, jog pinigų sąskaitoje pakanka, tad pavedimą atlikti nėra kliūties.

Netrukus moteris vėl sulaukė direktoriaus laiško su konkrečios įmonės rekvizitais ir banko sąskaita. Pavedimas greitai buvo atliktas.

Panašus scenarijus pasikartojo ir kitą dieną. Vadovas elektroniniu laišku atsiuntė kitos įmonės rekvizitus ir nurodė į parašytą sąskaitą pervesti per 29 000 eurų. Buhalterė įvykdė ir šį nurodymą.

Trečią dieną į darbuotojos elektroninį paštą atkeliavo laiškas, kuriame direktorius sakė, kad paskutinis pinigų pervedimas adresato nepasiekė, todėl paprašė jį pakartoti.

Buhalterė nusprendė patikrinti įmonės sąskaitą ir sužinojo, kad pervesti, tačiau į įmonės sąskaitą esą sugrįžę pinigai iš tiesų nesugrįžo.

Tada moteris ir susisiekė su atostogaujančiu įmonės vadovu. O čia laukė nemaloni žinia: direktorius jokių laiškų nerašė ir neprašė pervesti pinigų.

64 268 eurus aferistams pervedusi buhalterė pareigūnams prisipažino dvejojusi dėl stambių sumų pervedimo. Vis dėlto nusprendusi klausyti direktoriaus nurodymų.

Paskambino „policijos pareigūnas“

O kitas sukčiavimo atvejis – tradicinis. Vasario 11 dienos popietę Kelmėje, Sodų gatvėje, 73 metų moteriai fiksuotojo ryšio telefonu paskambinęs policijos pareigūnu prisistatęs asmuo apgaule išviliojo 1 350 eurų.

Pinigus nukentėjusioji atidavė į namus atvykusiam nepažįstamam vyriškiui.