Dėl šešėlinės prekybos mėsos gaminiais – teistumas ir piniginės baudos

Archyvo nuotr.
Už šešėlinę mėsos prekybą pirmininkui ir buhalteriui – solidžios baudos.
Šiaulių apygardos teismas atmetė nuteistųjų skundus ir paliko galioti pirmos instancijos teismo nuosprendį, kuriuo vienos Joniškio žemės ūkio bendrovės pirmininkas Gytis Bulys ir buhalteris Eligijus Dargis nuteisti dėl šešėlinės prekybos mėsa.

Bendrovės vadovui teismas skyrė 18 830 eurų, o nuteistam buhalteriui – 15 064 eurų baudą.

Vyrai apeliaciniais skundais prašė juos išteisinti. Teismas, įvertinęs visus ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, pripažino teisiamuosius kaltais dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Žemės ūkio bendrovės pirmininkas taip pat nuteistas ir už neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu.

Ikiteisminio tyrimo, kurį organizavo Šiaulių apygardos prokuratūra, metu nustatyta, kad nuteistieji realizavo dešrelių, sardelių ir kitų mėsos produktų, kurių vertė siekia daugiau nei 222 tūkstančius eurų.

Bylos duomenimis, žemės ūkio bendrovė gamino mėsos produktus ir realizavo juos kitoms Lietuvos įmonėms ir asmenims, vykdantiems veiklą pagal individualias pažymas.

Nustatyta, kad G. Bulys ir E. Dargis neužfiksavo šių ūkinių operacijų buhalterinėje apskaitoje, todėl taip į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta daugiau nei 46 tūkstančių eurų PVM.

Kratų metu žemės ūkio bendrovėje ir kitose įmonėse buvo rastos sąskaitos faktūros, pagal kurias produkcija buvo pristatoma pirkėjams, tačiau jos ir už produkciją gautos pajamos neįtrauktos į bendrovės apskaitą.

Baudžiamąją bylą nagrinėjant teisme kaltinamieji savo kaltę neigė.