Dėl šaudmenų kolekcijos tapo kaltinamuoju

Asociatyvi nuotr.
Derėtų žinoti, kad net ir seni bei naudoti netinkami ginklai turi būti tinkamai suregistruoti.
Radviliškio rajono gyventojas 66 metų G. M., kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis, Šiaulių apygardos teisme tarė paskutinį žodį. Sprendimą šioje byloje teismas numato skelbti balandį.

Valstybės kaltintojas teismo prašė už padarytą nusikaltimą G. M. skirti bausmę – laisvės apribojimą 1 metams 4 mėnesiams. Kaltinamojo gynėja tam neprieštaravo.

Senienų kolekcionieriumi save vadinantis G. M. kaltę pripažino visiškai. Jis pasakojo seniai kolekcionuojantis senus daiktus. Atviravo, jog tuo metu, kai rastus šaudmenis parsinešė į kambarį, net neįtarė, jog jie yra neteisėti, nes net nežinojęs, kad disponuoti šaunamaisiais ginklais reikalingas leidimas. Vyras tiesiog nepamanęs, kad rasti palėpėje daiktai gali kam nors kelti pavojų, jie jam buvo įdomūs, todėl juos laikė kaip eksponatus.

Kaltinamasis teisme tikino, kad savo kolekcijos niekada neslėpęs, ją parodydavo kaimynams ir svečiams.

Tų pačių metų rudenį G. M. sulaukė neuniformuotų pareigūnų. Iš pradžių esą nesupratęs, ko jie nori, vis klausinėjo, ar šeimininkas neturi ginklų, šaudmenų. G. M. svečiams aprodė visas savo patalpas.

Kaltinamojo teigimu, atvykėliai pamatė ne tik vasarį rastus ginklus, sprogmenis, kitus daiktus, bet ir maždaug 1825 metų gamybos kardą, kurį kartu su ikonomis jis paveldėjo iš senelio.

Namo šeimininkas buvo sulaikytas.

Bylos duomenimis, 2020 metų vasario mėnesį įsigytame name vyras tvarkė palėpę. Joje pensininkas aptiko senos gamybos A kategorijos „Mosin“ šautuvą, A kategorijos „Mauser“ karabino dalis – vamzdį su užrakto rėmu ir pistoletine rankena, „MG34“ kulkosvaidžio vamzdį su užrakto rėmu ir kitomis dalimis, kitų, įvairių modelių šaunamųjų ginklų dalis.

Tarp palėpėje rastų daiktų taip pat buvo dvi skirtingų modelių rankinės granatos, tinkamos užpildyti sprogstamąja medžiaga, 29 gramai sprogdinimui tinkamo didelės sprogstamosios galios trotilo. Visą šį radinį namo šeimininkas laikė kambariuose, vienas iš kurių buvo rakinamas.