Daktarų šeimai paskelbtas nuosprendis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Dangis Daktaras už narkotikų „verslą“ laisvės, išgirdęs apkaltinamąjį nuosprendį, liko suimtas.
Vakar Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį šiauliečių Daktarų baudžiamojoje byloje. 43 metų Dangis Daktaras, jo motina 68 metų Irena Daktarienė ir D. Daktaro žmona Indrė Daktarė pripažinti kaltais dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Motinai ir sūnui – kalėjimo bausmės

Sūnus ir motina buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrininkų grupe, neteisėtai augino labai didelį kiekį kanapių augalų, gamino ir laikė labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – kanapių antžemines dalis turint tikslą jas platinti, neteisėtai naudojosi elektros energija. 40 metų I. Daktarė neteisėtai disponavo narkotinėmis medžiagomis – kanapių antžeminėmis dalimis turint tikslą jas platinti.

Už padarytas nusikalstamas veikas teismas D. Daktarą pripažino kaltu ir paskyrė jam galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 12 metų, nuteistasis liko suimtas.

I. Daktarienei paskirtas laisvės atėmimą šešeriems metams.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti D. Daktaro sutuoktinę I. Daktarę teismas pripažino kalta ir paskyrė jai bausmę – laisvės apribojimą dvejiems metams. Nuteistąją teismas įpareigojo nurodytomis valandomis būti namuose, per bausmės atlikimo terminą neatlygintinai išdirbti 150 valandų socialinėse įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose.

Augino, karpė ir džiovino

Bylos duomenimis, 2018 metų rugsėjo iki lapkričio mėnesio D. Daktaras, veikdamas kartu su motina, pastarajai priklausančio namo palėpėje, specialiai įrengtoje patalpoje, augino didelį kiekį, daugiau kaip 80 vienetų kanapių.

Vėliau šias kanapes nukirpo ir toje pačioje palėpėje jas džiovino.

Vyras, veikdamas kartu su motina šioje palėpėje neteisėtai prisijungė prie AB „Lietuvos energijos tiekimas“ elektros tinklo ir naudojosi elektra. Dėl to bendrovei buvo padaryta beveik 7 000 eurų žala.

D. Daktaras su savo žmona Indre savo bute laikė kanapes. 2018 metų lapkričio 19 dieną per kratas policijos pareigūnai rado ir paėmė narkotines priemones, tuo pačiu metu aptiktas ir neteisėtas prisijungimas prie elektros tinklo.

Byloje savo kaltę pripažino iš dalies tik D. Daktaras, moterys savo kaltę neigė.