Baudžiamąją bylą teks nagrinėti iš naujo

Redakcijos nuotr.
Aukščiausiojo Teismo sprendimu, baudžiamoji byla dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo bus iš naujo nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme.
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjų kolegija tenkino prokuroro kasacinį skundą ir panaikino Šiaulių apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį byloje, kurioje, manoma, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu arba realizavimu kaltinti du automobilių pardavėjai – 32-ejų M. G. ir 37-erių metų B. G. LAT teisėjų kolegija bylą perdavė iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Kasacinį skundą pateikęs Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiosios prokurorės pavaduotojas Tomas Grušas prašė panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Prokuroras nurodė, kad apeliacinės instancijos teismas nepagrindė savo išvadų išsamiu ir nešališku visų bylos aplinkybių išnagrinėjimu, neišdėstė motyvuotų išvadų dėl apeliacinio skundo esmės. Todėl laikytina, kad apeliacinės instancijos teismas, tikrindamas pirmosios instancijos teismo nuosprendį, padarė esminius Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija pritarė tokiems kasacinio skundo argumentams.

M. G. šioje baudžiamojoje byloje buvo pripažintas kaltu tik dėl sukčiavimo užvaldant didesnį nei 9 500 eurų vertės svetimą turtą.

Baudžiamojoje byloje buvo suformuluoti kaltinimai, kad 2016 metų pabaigoje B. G. Švedijoje įgijo didelės, keliasdešimt tūkstančių eurų, vertės automobilį „Audi Q7“, kuris anksčiau buvo įgytas apgaule iš vienos Švedijos bendrovės.

Kaltinamasis, manoma, žinojo, jog šis turtas yra gautas nusikalstamu būdu, tačiau toliau tęsė savo veiksmus ir po maždaug pusės metų automobilį už 8 000 eurų pardavė M. G.

Pastarasis, įtariama, žinodamas, jog šis turtas yra gautas nusikalstamu būdu, su kitu žmogumi ir įmone atliko sandorį – mainais už prabangų automobilį gavo apie 1 000 eurų ir du 25 800 eurų vertės BMW markės automobilius.

Kitą dieną Švedijos teisėsaugos institucijų ieškomas automobilis pareigūnų buvo sustabdytas Radviliškyje.

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų 2019 metų liepos 11 dieną priimtu nuosprendžiu kaltinamieji išteisinti dėl nusikalstamu būdu gauto automobilio įgijimo arba realizavimo nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Apeliacinės instancijos teismas 2020 metų vasario 26 dieną priimtu nuosprendžiu pritarė pirmosios instancijos teismo nuosprendžio daliai, kuria kaltinamieji išteisinti dėl nusikalstamu būdu gauto automobilio įgijimo arba realizavimo.