Aukščiausias teismas padėjo tašką „aklųjų“ byloje

Redakcijos archyvo nuotr.
Kalta pripažintai šiaulietei akių ligų gydytojai Danutei Milkintienei Aukščiausiasis Teismas laisvės atėmimo laiką sumažino trimis mėnesiais, palikdamas bausmės atidėjimo terminą.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas užvakar dėl nepagrįstai nustatyto darbingumo lygio priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį – iš dalies patenkino nuteistos šiaulietės gydytojos oftalmologės Danutės Milkintienės skundą ir sumažino pirmos bei antros instancijos teismų jai skirtą laisvės atėmimo bausmę. Byloje kaltomis iš viso pripažintos trys šiaulietės: gydytoja, slaugytoja ir socialinė darbuotoja.

Šiaulių apygardos prokuratūros organizuotame ikiteisminiame tyrime slaugytoja, buvusio Seimo nario Edvardo Žakario padėjėjos Virginijos Račienės dukra Eglė Ruzgienė bei socialinė darbuotoja Rita Jankauskienė nuteistos dėl sukčiavimo apgaule įgyjant teisę į neva netekto darbingumo (dėl regėjimo funkcijų sutrikimo) pensijų išmokas.

Joms padėjusi Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos gydytoja oftalmologė D. Milkintienė pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pakeitė 2019 metų birželio 27 dienos Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu gydytojai D. Milkintienei paskirtą bausmę. Pirmos instancijos teismo skirtą laisvės atėmimą 4 metams, bausmės vykdymą atidedant 2 metams sumažino trimis mėnesiais – moteriai skirta laisvės atėmimo bausmė trejiems metams ir 9 mėnesiams jos vykdymą atidedant.

Nuteistajai taip pat trejus metus uždrausta užsiimti medicinos praktika.

Šioje byloje slaugytoja E. Ruzgienė privalės sumokėti jai paskirtą 5 649 eurų baudą, o socialinė darbuotoja R. Jankauskienė nuteista laisvės atėmimu 3 metams, bausmės vykdymą atidedant 2 metams.

Pažymėtina ir tai, kad nuteistosios privalės Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui atlyginti padarytą turtinę žalą – 24 592 eurus.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad pagal gydytojos D. Milkintienės parengtus medicininius dokumentus minėtoms šiaulietėms Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) buvo nustatytas tikrovės neatitinkantis darbingumo lygis.

Surinkta įrodymų, kad E. Ruzgienė nepagrįstai, apgaule savo naudai nuo 2014 iki 2016 metų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus gavo 6 205 eurų išmokų dėl jai nustatyto neįgalumo – neva didelių regėjimo funkcijų sutrikimų.

Lygiai taip pat, tik gerokai didesnę sumą – 18 387 eurų nuo 2007 iki 2017 metų gavo ir R. Jankauskienė.

Vykstant ikiteisminiam tyrimui ir R. Jankauskienei piktybiškai atsisakant pasitikrinti regėjimo būklę, 2017 metų NDNT savo sprendimu, šią moterį pripažino darbinga 100 procentų, o E. Ruzgienė po to, kai 2016 metais jai baigė galioti sumažintas darbingumo lygis, dėl jo tolimesnio nustatymo į NDNT nebesikreipė.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.