„Auksarankis“ meistras išgirdo nuosprendį

ŠAT nuotr.
Traktorių mechanikas nuteistas ne už jų remontą, o už pasisavinimą.
Turto pasisavinimo byloje kaltu pripažintas šiaulietis transporto priemonių mechanikas 34 metų Vytas Budreckis. Vyras laisvę prarado trejiems metams ir vienam mėnesiui, bausmės vykdymą iš dalies atidedant – pusmetį nelaisvės bausmės teks atlikti nuosprendžiui įsiteisėjus, o likusios bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Nukentėjęs ūkininkas pareiškė civilinį ieškinį 38 700 eurų sumai, kuris ir priteistas iš V. Budreckio.

Vyras savo kaltę teisme pripažino.

V. Budreckis anksčiau teistas aštuonis kartus – jam buvo skiriamos laisvės apribojimo bausmės, bausmės vykdymą atidedant, tačiau vyras išvadų nepadarė.

Teismas nustatė, kad šį kartą vyras taip pat padarė nusikaltimą – dirbdamas mechaniku pasisavino remontuojamus ūkininko traktorius.

2019 metų pavasarį vienas Šiaulių rajono ūkininkas ieškojo specialisto, kuris galėtų suremontuoti jo žemės ūkio techniką.

Greitai pavyko rasti mechaniką, kuris sutiko juos remontuoti.

Pirmiausia V. Budreckiui buvo atvežtas vienas traktorius, kurį kaltinamasis sutvarkė, tačiau po kurio laiko transporto priemonė vėl sugedo. Tada kaltinamas technikas išsiėmė iš traktoriaus ir išsivežė tvarkyti užsikimšusią variklio aušinimo sistemą.

Po kurio laiko mechanikas sutvarkė kitą ūkininko traktorių, tačiau tolimesniam remonto pasiliko birių medžiagų stūmimo peilio prikabinimo mechanizmą.

Pas V. Budreckį atsidūrė ir trečias traktorius – krautuvas – sutvarkęs jį, kaltinamasis pasiėmė krautuvo priekinį tiltą, nes jį dar reikėjo remontuoti.

Pasitikėdamas remontininku, ūkininkas jam pristatė dar vieną naujesnį traktorių, kurį taip pat reikėjo tvarkyti. Taip šiauliečio namuose atsidūrė vienas traktorius ir trys žemės ūkio technikos dalys.

Nustatyta, kad V. Budreckis turimą ūkininko traktorių pardavė žemės ūkio techniką superkančiajai įmonei, o traktorių dalis pardavė į metalo supirktuvę.

Ūkininkas, neatgaudamas technikos ir nesusisiekdamas su mechaniku, kreipėsi į teisėsaugą.

Policijos pareigūnams pradėjus ikiteisminį tyrimą, parduotas traktorius surastas V. Budreckio kieme. Ikiteisminis tyrimas buvo atliktas ir asmuo nustatytas greičiau nei per mėnesį laiko.