Apeliacinio teismo teisėjo byloje duodami parodymai

ŠAT nuotr.
Korupcijos bylą, į kurią įsivėlęs buvęs Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas, nagrinėja Šiaulių apygardos teismas.
Šiaulių apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje dabar jau buvęs Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas 65 metų Valdimaras Bavėjanas ir jo vaikystės draugas, bendraamžis Valys Venslovas kaltinami piktnaudžiavimu, prekyba poveikiu. Tai viena iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galbūt padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis, atskirta ir teisminiam nagrinėjimui perduotų baudžiamųjų bylų.

Pirmajame teismo posėdyje buvo perskaitytas kaltinamasis aktas, pradėtas įrodymų tyrimas.

V. Bavėjanas ir V. Venslovas teismui pasakė, kad savo kaltės nepripažįsta, tačiau sutiko duoti parodymus. Kitame teismo posėdyje, kuris numatytas kovo 15 dieną, teismas pratęs kaltinamųjų apklausą, liudytojai į posėdį šaukiami dar nebus.

Bylos duomenimis, nusikaltimas galėjo būti padarytas 2015–2016 metais. Tuometinis Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas V. Bavėjanas kaltinamas tuo laikotarpiu susitikinėjęs ir bendravęs su savo vaikystės draugu, bendrovėje „Kauno vandenys“ technikos direktoriumi dirbusiu V. Venslovu. Tuo metu V. Venslovas buvo teisiamas Kauno apygardos teisme dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kitų nusikaltimų.

Per ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) pareigūnai nustatė, kad V. Bavėjanas ir minėtas vaikystės jo draugas V. Venslovas galėjo ne kartą tartis, derinti, planuoti, kaip galėtų pažadėti, pasiūlyti, susitarti duoti ir neilgai trukus duoti 10 tūkstančių eurų kyšį Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjui, kad šis neteisėtai paveiktų kaltinamojo V. Venslovo bylą nagrinėjusį teisėją A. U. dėl švelnesnės bausmės skyrimo.

Tačiau tokio tikslo pasiekti nepavyko. Kauno apygardos teismas V. Venslovą pripažino kaltu ir nuteisė jį lygtine 3 metų laisvės atėmimo bausme. Tuo pačiu nuosprendžiu V. Venslovui buvo paskirta beveik 38 tūkstančių eurų bauda.

Apskundus nuosprendį, ši byla nagrinėti buvo perduota Lietuvos apeliaciniam teismui.

Bylos duomenimis, tuomet kaltinamieji siekė, kad apskųsta byla būtų paskirta nagrinėti tokiam teisėjui, kurį V. Bavėjanas galėjo tikėtis paveikti dėl švelnesnės bausmės skyrimo nuteistam vaikystės draugui. Po pareikštų kaltinimų korupcija V. Bavėjanas iš pareigų buvo atleistas 2019 metų rudenį.