Per karantiną pradinukai neliks be tėvų priežiūros

Redakcijos archyvo nuotr.

Mokyklose dėl epidemijos paskelbus karantiną tėvai galės prižiūrėti pradines klases lankančius vaikus ir pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą gaus nedarbingumo išmokas iki 14 dienų.
"Pagaliau tėvams nereikės sukti galvos, kaip anksčiau, kai per gripo epidemijas nebūdavo kur palikti pradinukų paskelbus mokyklose karantiną. Juk nedarbingumo išmokas tokiais atvejais gauna darželinukų tėvai, tad kuo pradinukų situacija skiriasi. Pradinukus irgi nesaugu visą dieną palikti namuose", – sako pataisų iniciatorius Juozas Olekas.
Pasak socialdemokratų, išspręstas klausimas dėl vaikų priežiūros per karantiną – reali parama šeimoms, auginančioms vaikus.
"Dabar daug kalbama apie vaikų saugumą, paramą šeimai. Po Seime priimto mūsų siūlymo bus sudarytos galimybės pradinukus prižiūrėti per karantiną ir tai yra reali pagalba šeimoms, auginančioms vaikus, taip pat išvengimas tų situacijų, kai, pavyzdžiui, šešiamečiai ar septynmečiai paliekami vieni namuose visai dienai. Politikai negali vien tik prievolėmis tėvus versti rūpintis vaikais, reikia pagalvoti ir apie sąlygas, kaip šeimoms suderinti darbus ir vaikų auginimą", – po pataisos priėmimo sakė Julius Sabatauskas.
Už Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo 60 Seimo narių, 1 buvo prieš, susilaikė 21 parlamentaras.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.