„Top“ lygos finale – „Baltrex-Šiaulių“ pergalė

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Baltijos regbio „Top“ lygoje trečiąkart triumfavo „Baltrex-Šiauliai“.
Baltijos regbio „Top“ lygos 2020 metų sezono finale triumfavo komanda „Baltrex-Šiauliai“. Šiemet geriausią sudėtį turinti ekipa rezultatu 53:7 nugalėjo Kauno „Ąžuolą“, pirmąkart patekusį į lygos finalą.

Šiais metais lygos finalas unikalus tuo, kad jame rungtyniavo ir ekipa ne iš Šiaulių. Anksčiau finalai vykdavo tarp „Baltrex-Šiaulių“ ir „Vairo-Kalvio-Jupojos“ – įtemptos rungtynės sunkiai leisdavo nuspėti jų baigtį. Tačiau šiemet pastaroji komanda turėjo tenkintis tik trečiąja vieta, o jos vietą finale užėmė svečiai iš Kauno.

Pirmasis kėlinys šiauliečiams buvo sėkmingas abiem ekipoms„Baltrex-Šiauliai“ jau penktąją minutę išsiveržė į priekį po Armando Kalinausko baudos spyris. Dešimtąją minutę žaidėjas dar vienu baudos spyriu padvigubino rezultatą iki 6:0. 14-ąją minutę Ignas Jankaitis sėkmingu žeminimu užbaigė „Baltrex-Šiaulių“ ataką – ekipa dar labiau atsiplėšė nuo konkurentų rezultatu 11:0.

Svečiams pavyko atsakyti į šiauliečių dominavimą ir sukelti šiek tiek įtampos. Devynioliktąją minutę Kauno „Ąžuolas“ išnaudojo šiauliečių klaidą atakuojant – Domantas Bagužis perėmė kamuolį ir niekieno netrukdomas žeminimu pelnė penkis taškus savo komandai. Netrukus Alanas Alasauskis baudos spyriu pelnė dar du taškus: rezultatas – 11:7.

„Baltrex-Šiauliai“ netruko patys atsakyti sėkminga ataka – Vytaras Bloškys ryžtingai prasiveržė pro priešininkus ir atliko žeminimą, taip pelnydamas savo komandai penkis taškus ir padidindamas rezultato skirtumą iki 16:7.

Antrojo kėlinio pradžia galutinai įtvirtino šiauliečių lyderiavimą rungtynėse. 46-ąją minutę Žygimantas Radžius be didelio kauniečių pasipriešinimo atliko žeminimą, o 48-ąją – Ignas Jankaitis atsiplėšė nuo priešininkų ir pelnė žeminimu dar penkis taškus. Baudos spyriu du taškus pelnė Vytaras Bloškys. Po šio spurto rezultatas – 28:7.

51-ąją minutę kauniečiai nesuspėjo pavyti A. Kalinausko – jis atliko žeminimą ir dar labiau atitolino „Baltrex-Šiaulius“ nuo „Ąžuolo“ rezultatu 33:7.

Kauniečiai nesugebėjo niekaip atsakyti, o šiauliečiai toliau vykdė sėkmingas atakas: 65-ąją minutę – du taškus baudos spyriu pelnė Arnas Prielaidas, 77-ąją minutę – dar du savo komandai uždirbo A. Kalinauskas, o 79-ąją minutę Ignas Jankaitis atliko žeminimą, V. Bloškys sėkmingai realizavo baudos spyrį – abu žaidėjai pelnė septynis taškus. Rezultatas – 46:7.

Paskutinius taškus pelnė Dovydas Taujanskas žeminimu. Nors rungtynių laimėtojas buvo aiškus, o laikas baigėsi, formaliai dar „Baltrex-Šiauliai“ turėjo realizuoti baudos spyrį.

Baltijos regbio „Top“ lyga šiemet surengta šeštąjį kartą. Pirmosios geriausių Baltijos šalių regbio komandų rungtynės vyko 2015 metais. „Baltrex-Šiauliai“ geriausios ekipos titulą apgynė pirmuosius dvejus metus. 2017–2019 metais jį perėmė „Vairas-Kalvis“ (nuo 2019 metų „Vairas-Kalvis-Jupoja“).