„Gintra“ nugalėjo „Vilnių“

Viliaus DAMBRAUSKO nuotr.
Lietuvos moterų futbolo A lygos pirmenybėse Šiaulių „Gintra“ be didesnio vargo 8:0 (4:0) nugalėjo viešnias iš sostinės FK „Vilnius“ futbolininkes.

Šiaulietėms tai buvo 14-oji pergalė iš eilės A lygoje. Su 42 taškais žygiuojančios Lietuvos čempionės jau turi 8 taškų atotrūkį nuo antroje vietoje esančios Vilniaus MFA „Žalgiris-MRU“ komandos bei dar yra sužaidusios vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Pirmojo įvarčio šiose rungtynėse ilgai laukti neteko. 5-ąją susitikimo minutę varžovių vartininkę nuginklavo Trudi Carter. Prabėgus dvidešimt minučių po atidarytos aikštės šeimininkų sąskaitos, persvarą gražiu smūgiu padvigubino Nikoleta Nikolič – 2:0.

Netrukus trečiąjį įvartį pridėjo Simona Petravičienė, o prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą dar sykį pasižymėjo T. Carter – 4:0.

Po pertraukos sudėtyje pasikeitė kone pusę šeimininkių futbolininkių, tačiau vaizdas aikštėje nekito. Vilnietės stengėsi blokuoti kelius prie savo vartų, o standartines padėtis sėkmingai išnaudojusi „Gintra“ didino pranašumą. N. Nikolič smūgiu galva nukreipė kamuolį į tinką, o rezultatas tapo 5:0.

Antroje rungtynių dalyje į aikštę žengusi rezultatyviausia A lygos žaidėja Rimantė Jonušaitė savo sąskaitą atidarė 79-ąją minutę. Vienu įvarčiu puolėja pasitenkinti neketino ir po kelių minučių pelnė savo dublį – 7:0.

Paskutinį mačo įvartį prieš nuskambant teisėjos švilpukui pridėjo Madison Gibson – 8:0.

Rungtynių tempu, išpildytomis standartinėmis padėtimis ir nebloga realizacija po susitikimo džiaugėsi vyriausiasis komandos treneris Dariaus Jankauskas.

„Norisi pasidžiaugti, kad neblogai pavyko išpildyti tai, ką pastarąją savaitę akcentavome treniruotėse – standartinių padėčių pranašumus. Dar geriau, kai tuos pranašumus pavyksta paversti įvarčiais. Stengiamės rotuoti kuo daugiau žaidėjų, leisti pasireikšti visoms ir tuo pačiu lietuvaitėms pataupyti jėgas prieš tarptautinių rungtynių ciklą su Lietuvos rinktine“, – po mačo mintimis dalijosi D. Jankauskas.

Dabar laukia poros savaičių rinktinių „langas“, po kurio bus pratęstos A lygos pirmenybės.