„Gintra“ sezoną pradėjo pergale prieš FC „Hegelmann“

fkgintra.lt nuotr.
Nors ir išretėjusiomis gretomis Šiaulių „Gintra“ sugebėjo palaužti Kauno r. „Hegelmann“ futbolininkes.
Čempionių titulą ginančios Šiaulių „Gintros“ futbolininkės 2022 metų „Spark Energy“ moterų A lygos sezoną pradėjo pergale savo aikštėje.

Praretintomis gretomis rungtyniavusios šiaulietės Šiaulių Gytarių dirbtinės dangos stadione 2:1 (1:1) palaužė Kauno rajono FC „Hegelmann“ vienuolikę ir turnyrinėje lentelėje įsirašė 3 taškus. Kiti du pirmojo turo susitikimai buvo nukelti.

Saulės miesto ekipai šiame mače padėti negalėjo būrys žaidėjų – iš rikiuotės iškritusi Serena Dolan, traumas besigydančios Renee Guion ir Tereza Romanovskaja bei su Lietuvos U-17 merginų rinktine Europos čempionato atrankos varžybose kovojančios Neda Klezaitė ir Santa Lichareva.

Nepaisant netekčių sudėtyje „gintrietės“ sugebėjo apginti savo tvirtovę ir iškovoti pelnytą pergalę.

Šiose rungtynėse vilkėdamos „Gintros“ marškinėlius debiutavo komandos naujokės Vivian Ikechukwu ir Koku Oluwadamilola. Jau pirmajame kėlinyje, 23-ąją susitikimo minutę savo asmeninę ir tuo pačiu komandos įvarčių sąskaitą atidarė V. Ikechukwu. Nuo varžovių gynėjų pabėgusi kairiuoju kraštu puolėja pasiuntė kamuolį į tinklą bei išvedė aikštės šeimininkes į priekį – 1:0.

Vis dėlto ilgai džiaugtis persvara mūsiškėms pirmajame kėlinyje neteko. Vos po kelių akimirkų tarpusavio nesusikalbėjimas lėmė klaidą gynyboje, o tuo pasinaudojusios kaunietės išlygino rezultatą – 1:1.

Pirmajame kėlinyje idealią progą pelnyti įvartį turėjo Saulutė Railaitė, gerus šansus susikūrė K. Oluwadamilola, Trudi Carter, tačiau sėkmė šypsojosi viešnioms, o rungtynių teisėjos švilpukas komandas į rūbines pasiuntė esant lygiosioms.

Antroji susitikimo pusė prasidėjo aktyviais abiejų komandų veiksmais atakuojančiose zonose. Abi ekipos turėjo realių šansų pelnyti greitus įvarčius, tačiau sėkmingai savąją progą išnaudojo tik „Gintros“ gynėja Samantha Rosette. Sulaukusi perdavimo iš V. Ikechukwu, 55-ąją mačo minutę smūgiu iš už baudos aikštelės prieigų varžovių vartininkę nuginklavusi amerikietė vėl išvedė komandą į priekį – 2:1.

Po pelnyto įvarčio Šiaulių futbolininkės kiek atsipalaidavo, o tuo pasinaudoti neblogą galimybę turėjo buvusi „Gintros“ žaidėja Paulina Sarkanaitė. Laimei, jos smūgį spėjo blokuoti gynėjos. Po kelių akimirkų dar vieną kilusią sumaištį prie mūsiškių vartų užgesino solidžiai sužaidusi Aušrinė Bikutė.

Įpusėjus kėliniui nuo varžovių gynėjų atsipalaidavusi T. Carter atsidūrė viena prieš „Hegelmann“ vartų sargę Klaudiją Savickaitę, kuri dar kartą išgelbėjo savo ekipą. Neprabėgus nei penkiomis minutėms ta pati T. Carter vėl akis į akį stojo prieš oponenčių vartininkę, tačiau jamaikietei varžovių vartai šiose rungtynėse buvo tarsi užrišti.

Komandoms iki susitikimo pabaigos rezultatyvių atakų sukurti nebepavyko, o pirmąja pelnyta pergale džiaugėsi Lietuvos čempionės.

Kitas „Spark Energy“ moterų A lygos rungtynės šiaulietės žais balandžio 24 dieną. Šiauliuose priims vicečempionę Vilniaus „MFA Žalgirio-MRU“ ekipą.