Sostinėje – svarbi čempionių pergalė

fkgintra.lt nuotr.
Šiaulių „Gintros“ futbolininkės savo kraityje turi 19 taškų ir stipriai priartėjo prie tikslo – 18-ąjį kartą iš eilės į viršų kelti moterų A lygos trofėjų.
Svarbią pergalę „Spark Energy moterų A lygoje“ pasiekė titulą ginančios Šiaulių „Gintros“ futbolininkės. Saulės miesto ekipa sekmadienį sostinėje užtikrintai 3:0 (2:0) pranoko vietos MFA „Žalgirio-MRU“ žaidėjas ir įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Rungtynės prasidėjo savotiška žvalgyba, ir pirmosiomis minutėmis nė viena komanda rimtų progų pelnyti greitą įvartį nesusikūrė. Po truputį ėmė ryškėti viešnių iš Šiaulių pranašumas – Kalojano Petkovo auklėtinės perėmė kamuolio kontrolę ir ėmė dominuoti aikštėje. Vis dėlto mūsiškės turėjo atidžiai saugoti užnugarį, nes varžovės vos tik perėmusios kamuolį siekė išnaudoti savo galimybes kontratakose.

Į priekį „Gintrai“ išsiveržti pavyko 35-ąją susitikimo minutę, kai kamuolį į varžovių vartus po skerso perdavimo pasiuntė Samantha Rosette – 1:0. Sėkmingą atkarpą pavyko pratęsti prabėgus vos 3 minutėms. Standartinę padėtį rezultatyviai išnaudojo laiku ir vietoje atsidūrusi Eitvydė Partikaitė – 2:0.

Po pertraukos vaizdas aikštėje iš esmės nesikeitė. Nepaisant įgytos persvaros šiaulietės toliau kontroliavo rungtynių ritmą ir kūrė progas. 69-ąją minutę nuo varžovių gynėjų pabėgusi Vivian Ikechukwu atsidūrė viena prieš vartininkę, tačiau ją iš nugaros neleistinai sustabdė oponenčių gynėja. Pati V. Ikechukwu stojo realizuoti 11 metrų baudinio ir šią užduotį įvykdė nepriekaištingai – 3:0.

Per likusį laiką dar vieną puikų šansą pasižymėti turėjo Neda Klezaitė, tačiau saugės smūgį atrėmė sėkmingai sužaidusi vilniečių vartininkė. Galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo įtikinamą čempionių pergalę – 3:0.

„Rungtynės nebuvo lengvos, to ir tikėjomės vykdami į Vilnių. Noriu pagirti savo žaidėjas už nusiteikimą rimtai kovai, reikiamą atsidavimą. Favoritų statusą turime įrodyti kiekvieną kartą iš naujo eidami į aikštę. Tai nėra lengva, nes visos varžovės prieš mus žaidžia su dviguba energija ir tai yra suprantama. Ši pergalė mums labai svarbi tiek turnyrinės lentelės, tiek psichologiniu atžvilgiu“, – po rungtynių kalbėjo vyriausiasis komandos treneris K. Petkovas.

Šiaulietės po šios pergalės savo kraityje turi 19 taškų ir vilnietes šiuo metu lenkia jau 9 taškais. Pastarosios yra sužaidusios vieneriomis rungtynėmis mažiau. Antroje vietoje po šio turo žengia FK „Vilnius“ ekipa, iškovojusi pergalę prieš Kauno rajono FC „Hegelmann“ ir savo sąskaitoje turinti 13 taškų.

Šios rungtynės turėjo didelę reikšmę tolimesniam komandų išsidėstymui turnyrinėje lentelėje. Čempionišką charakterį pademonstravusios šiaulietės neleido suabejoti savo pranašumu ir iškovojusios pelnytą pergalę toliau atkakliai siekia savo tikslo – 18-ąjį kartą iš eilės į viršų kelti moterų A lygos trofėjų.