Antrasis ratas baigtas sudėtinga pergale

fkgintra.lt nuotr.
Šiaulių „Gintra“ tik pačioje rungtynių pabaigoje išplėšė pergalę prieš joniškietes. Su kamuoliu S. Rosette.
Antrąjį „Spark Energy moterų A lygos“ ratą Šiaulių moterų futbolo „Gintros“ ekipa sekmadienį baigė sudėtinga pergale savo aikštėje. Gausybės progų neišnaudojusios šiaulietės centriniame miesto stadione tik paskutinėmis rungtynių akimirkomis 1:0 (0:0) palaužė Joniškio „Saned“ žaidėjas.

Ši pergalė Lietuvos čempionės po dviejų ratų leidžia jaustis gana užtikrintai. Saulės miesto atstovės savo kraityje po 10 sužaistų turų jau yra surinkusios 28 taškus. Antroje vietoje žengianti Vilniaus MFA „Žalgirio-MRU“ ekipa turi iškovojusi 20 taškų.

Jau pirmosiomis susitikimo minutėmis realų šansą pelnyti greitą įvartį susikūrė aikštės šeimininkės. Po standartinės padėties galva į vartus iš kelių metrų smūgiavo Vivian Ikechukwu, tačiau kamuolys tikslo nepasiekė. Netrukus V. Ikechukwu ir vėl pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę dešiniuoju kraštu, tačiau patikimai sužaidė joniškiečių kapitonė Greta Lukjančukė. Trudi Carter iš baudos aikštelės prieigų dar sykį pabandė varžovių vartininkės budrumą, tačiau smūgis skriejo virš skersinio.

Sužaidus 25 minutes pavojinga šiauliečių ataka galėjo virsti kurioziniu įvarčiu, tačiau G. Lukjančukė ir vėl užtikrintai susitvarkė su savo užduotimis. „Gintros“ žaidėjos iki pat kėlinio pabaigos turėjo visišką kontrolę, tačiau jos paversti rezultatyvia ataka nesugebėjo.

Iškart po pertraukos Kalojano Petkovo auklėtinės pradėjo demonstruoti aukštesnę spartą. Į baudos aikštelę įsiveržusi T. Carter galėjo pasiųsti kamuolį į tinklą, tačiau per ilgai su juo nesiskyrė ir šansą praleido. Po kelių akimirkų atakos smaigalyje atsidūrė Eitvydė Partikaitė, bet jos smūgis galva vėl skriejo pro šalį, o rezultatas švieslentėje liko nepakitęs.

58-ąją susitikimo minutę gerą progą pagaliau išvesti savo komandą į priekį turėjo Neda Klezaitė, bet ir šios saugės smūgiuotas kamuolys vartų tinkle neatsidūrė. V. Ikechukwu ir T. Carter „medžiojo“ pirmąjį šio vakaro įvartį tolimais smūgiais, tačiau jie buvo netikslūs.

Šimtaprocentinę progą 64-ąją minutę turėjo E. Partikaitė po T. Carter perdavimo atsidūrusi viena prieš G. Lukjančukę. Vis dėlto pastaroji dar kartą išgelbėjo savo komandą. Prabėgus vos kelioms akimirkoms jamaikietė dar kartą smūgiavo greta virpsto. 75-ąją minutę pavojingą baudos smūgį iš maždaug 20 metrų uždirbo N. Klezaitė. Jo realizuoti stojo T. Carter, bet šansas liko neišnaudotas. 77-ąją minutę po kampinio prie joniškiečių vartų kilo dar vienas gaisras, bet kamuolys į vartus nepateko.

Gintrietės visiškai užgulė oponenčių vartus. Po V. Ikechukwu smūgio galva kamuolys atsimušė į skersinį, o jau kitoje atakoje Samatha Rosette smūgiu iš toli vėl privertė dirbti G. Lukjančukę, kurie ir toliau buvo tarsi „Saned“ ekipos nepramušama siena.

Vis dėlto lemtinga tapo paskutinė šio susitikimo minutė. Rungtynių heroje tapo visą mačą aktyviai rungtyniavusi T. Carter, kurios smūgis nuginklavo G. Lukjančukę ir išplėšė čempionėms pergalę bei 3 taškus – 1:0.