Fechtuotojai sportavo ir ilsėjosi Anykščiuose

"Dubysos" nuotr.
Rytinė fechtavimo treniruotė.
Šiaulių sporto centro "Dubysa" fechtavimo sporto šakos auklėtiniai rugpjūčio 9–15 dienomis dalyvavo nuotykių, įspūdžių ir renginių kupinoje Muškietininkų vasaros sporto stovykloje Anykščiuose.

13 jaunųjų "muškietininkų" su stovyklos vadove trenere Lorita Valiuliene ir stovykloje savanoriavusiu treneriu Viktoru Čučuk apsistojo Anykščių viešbutyje "Nykščio namai". Šiuos namus yra pamėgę ir kitų sporto šakų atstovai. Penkiakovininkai čia netgi ruošiasi Olimpinėms žaidynėms.

Pirmąją dieną stovyklautojai įsikūrė, surengė treniruotę, o vakare aplankė J. Biliūno kapą ir Laimės žiburį. Kitomis stovyklos dienomis pirmoje dienos pusėje fechtuotojai sportavo stadione ir sporto salėje: mankštinosi, bėgiojo, fechtavosi, vieną dieną turėjo smagią treniruotę Anykščių baseine. Popietės buvo skirtos pažintinei ir edukacinei veiklai, o vakarai – stalo žaidimams ir viktorinoms.

"Dubysos" nuotr.
Treniruotė stadione.

Antradienį šiauliečiai susitiko su penkiakovininke, šiais metais Europos čempione tapusia Ieva Serapinaite. Ji stovyklautojus supažindino su penkiakovės sporto šaka ir surengė dvikovės (bėgimo ir šaudymo) varžybas fechtuotojams ir ten pat stovyklavusiems plaukikams iš kitų Lietuvos miestų.

"Šiauliečių fechtuotojų komanda laimėjo šias varžybas, – džiaugėsi trenerė L. Valiulienė. – Fechtuotojų rankos stiprios – moka fechtuotis, moka ir taikliai šaudyti."

"Dubysos" nuotr.
Pažintis su Europos čempione penkiakovininke Ieva Serapinaite (priekyje) ir dvikovės varžybos.

Kitomis dienomis stovyklautojai išbandė Anykščių rogučių trasą – vienintelę tokią visoje Lietuvoje, Arklio muziejuje apžiūrėjo eksponatus, daug sužinojo apie arklius, ten pat liejo žvakes ir grožėjosi karpinių paroda, pramogavo batutų parke ir safario parke.

Ypač sužavėjo 50 hektarų plotą užimantis safario parkas, po kurį stovyklautojai važinėjosi džipais ir iš arti matė laisvai besiganančius zebrus, danielius, juoduosius Afrikos stručius, lamas, alpakas, muflonus, asiliukus, kupranugarius, buivolus ir kitus gyvūnus, vaišino juos daržovėmis.

Didelį įspūdį vaikams ir treneriams paliko ketvirtadienį Anykščių regioninio parko direkcijos Šventosios upės pakrantėje surengta naktigonės šventė, į kurią stovyklautojai vyko arklio traukiamu vežimu. Šventės dalyviai pynė vainikus, gamino arkliukus, dekoravo akmenukus, rišo juosteles, žaidė įvairius žaidimus, vaikščiojo su kojūkais, šaudė iš lanko, o vakaro kulminacija tapo arklių maudynės upėje – įspūdingas reginys.

"Dubysos" nuotr.
Arkliuko traukiamu vežimu – pakeliui į Naktigonės šventę.

Anykščių šilelį stovyklautojai aplankė dviračiai. Visas žygis užtruko apie keturias valandas. "Grįžome pavargę, bet laimingi. Važiavome labai vaizdingais dviračių takais Šventosios pakrante, pasisėmėme gerų įspūdžių", – pasakojo trenerė.

Šeštadienį šiauliečiai sudalyvavo seniausiame Lietuvoje 58-ajame Anykščių "Puntuko bėgime". Pasipuošę vardiniais numeriais fechtuotojai bėgo 300 metrų (patys mažiausi), 3 ir 6 kilometrų distancijas (pagal amžiaus grupes).

"Prizinių vietų mūsiškiai nepelnė, bet sėkmingai įveikė savo distancijas ir buvo apdovanoti simboliniais prizais", – džiaugėsi L. Valiulienė.

"Dubysos" nuotr.
Stovyklautojai sudalyvavo 58-ajame Anykščių "Puntuko bėgime".

Paskutinę stovyklos dieną, sekmadienį, fechtuotojai dar aplankė Siauruko muziejų ir pasivažinėjo drezina – savaeigiu geležinkelio vežimėliu.

Vasaros stovykloje "Dubysos" fechtuotojai ruošėsi ne tik artėjančiam treniruočių sezonui, bet ir rugsėjo mėnesį tradiciškai Šiauliuose vyksiančiam Lietuvos vaikų ir jaunučių fechtavimo čempionatui "Arimex" taurei laimėti.

Fechtavimo sporto šaka Šiauliuose atgimė prieš ketverius metus ir sportininkai kol kas dar negali pasigirti tarptautinių varžybų patirtimi, tačiau Lietuvos čempionatų prizininkų jau yra.
"Pirmais metais buvo labai sunku, vaikščiojome po mokyklas, rengėme pasirodymus sporto šventėse, pasakojome apie fechtavimą, kvietėme sportuoti, dabar jau įkalbinėti vaikų ir tėvų nereikia, patys mus susiranda. Labai džiugu, kad vaikai atranda ne tik krepšinį ar futbolą, bet ir fechtavimą. Tai specifinė sporto šaka – mėgstantiems individualų sportą, ji ugdo reakciją, mąstymą, lankstumą, greitį. Fechtavimas –  viena iš penkių olimpinių sporto šakų, išlikusių nuo pat pirmųjų Olimpinių žaidynių iki šiol", – sakė trenerė Lorita.

Fizinis pajėgumas sportininkų per karantino mėnesius krito, pastebi trenerė, tad pirmosiose "gyvose" treniruotėse buvo nelengva. L. Valiulienė džiaugiasi, kad prie geresnės fizinės ir psichologinės jaunųjų fechtuotojų būsenos prisidėjo ir ši vasaros stovykla, o patirti įspūdžiai išliks ilgam atmintyje.

"Po stovyklos sulaukiau daug padėkų ir gerų atsiliepimų. Stovyklos vaikams duoda ne tik fizinį pasirengimą, bet ir stiprina kolektyvą, ugdo draugiškumą. Vaikai jau klausia, kada kita stovykla bus. Labai džiaugiuosi, kad Savivaldybė skyrė finansavimą stovyklai, jo dėka galėjome vaikams pasiūlyti įvairesnių, įdomesnių veiklų", – sakė trenerė.

Konkursą organizavo ir finansavimą Muškietininkų vasaros sporto stovyklai skyrė Šiaulių miesto savivaldybė. Prie stovyklos finansavimo taip pat prisidėjo ir sportininkų tėveliai.

Užs. Nr. 489143