Į stovyklą – atgauti energinį potencialą

"Tori" nuotr.
Šiaulių karatė klubo "Tori" surengtose ir Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšomis finansuotose vaikų vasaros stovyklose prie jūros aktyviai laiką leido iš viso 120 moksleivių iš Šiaulių.
Šiaulių karatė klubas "Tori" šią vasarą vykdė dvi Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamas vaikų vasaros stovyklas – dviejų pamainų "Karatė vasara pajūryje" ir "7 karatė vasaros dienos prie jūros", skirtą vaikams, patiriantiems socialinę riziką. Stovyklose vaikai aktyviai leido laiką, stengdamiesi atsigriebti už ilgus karantino mėnesius.

Konkursą organizavo ir finansavimą (48,5 tūkstančio eurų) vaikų vasaros stovykloms skyrė Šiaulių miesto savivaldybė. Prie stovyklos "Karatė vasara pajūryje" finansavimo prisidėjo ir sportininkų tėveliai.
Stovyklos vyko prie jūros, Monciškėse, erdvioje vaikų vasaros stovyklavietėje. Liepos 18–30 dienomis vykusioje stovykloje "Karatė vasara pajūryje" kiekvienoje pamainoje buvo užimta po 45 mokyklinio amžiaus vaikus iš Šiaulių. 100 procentų Savivaldybės biudžeto lėšomis finansuotoje stovykloje "7 karatė vasaros dienos prie jūros" stovyklavo 30 vaikų (nuo 12 iki 15 metų amžiaus), patiriančių socialinę riziką.

"Labai įdomios patirties turėjome. Gerai, kad Savivaldybė tokį projektą remia. Jis buvo geras tuo, kad vaikai buvo aprūpinti viskuo: nuo edukacinių priemonių iki aprangos, nuo kelionės iki maitinimo. Beveik pusė šių vaikų dar nė karto nebuvo matę jūros", – sako stovyklos vadovas, karatė treneris Andrius Macijauskas.

Pastaroji stovykla vyko rugpjūčio 23–29 dienomis. Tuo pat metu stovyklavietėje vyko ir Lietuvos karatė rinktinės stovykla, kurioje treniravosi karatė sporto šakos elitas nuo 16 metų, besiruošiantis Europos čempionatams.

"Mūsų vaikai galėjo pamatyti, ką sportas duoda žmogui, kaip jį keičia, kokie gebėjimai atsiranda, kokia bendravimo kultūra, drausmė. Taigi, vaikams ne tik buvo kalbama apie visa tai, bet ir turėjo akivaizdų pavyzdį šalia", – pasakoja treneris.
 

"Tori" nuotr.
Vasaros stovyklos sportininkams svarbios ir tuo, kad neprarastų per sezoną įgytos fizinės formos bei įgūdžių.

Pasak A. Macijausko, abiejų stovyklų projekto tikslas buvo sportas ir socialinių įgūdžių stiprinimas.
"Per karantiną vaikai buvo uždaryti. Tie, kurie neturi nei brolių, nei seserų, ir tėveliai išeina į darbą, ištisai būdavo vieni: ir pamokų metu, ir po pamokų. Mūsų tikslas buvo išjudinti vaikus, kad vėl pradėtų bendrauti. Daugeliu atvejų dabar ne treniruojame vaikus, o reabilituojame. Pasikeitė mūsų, kaip trenerių, net darbo specifika. Anksčiau išsivežus vaikus į stovyklas reikėdavo tramdyti, raminti, nes jie būdavo energingi, prisigalvodavo visokiausių dalykų, dabar atvirkščiai – vaikai labai prislopę, juos reikia skatinti, motyvuoti, įtraukti. Stovyklose per nuolatinį buvimą kartu, bendravimą, aktyvias veiklas mes vaikus sėkmingai išjudinome", – sako A. Macijauskas.

Stovyklose vaikai per dieną turėdavo po tris treniruotes: ryte – mankšta, bėgimas, dieną – fizinio pasirengimo treniruotės, vakare – karatė treniruotės. Jeigu kuriai treniruotei sutrukdydavo lietus, tuo metu vykdavo paskaitos: sveikos mitybos, emocijų pažinimo ir valdymo, kodėl svarbu laikytis režimo.

Stovyklautojai taip pat keliavo į pažintinius pėsčiųjų žygius aplink Monciškes, leido laiką prie jūros, žaidė įvairius žaidimus (susipažino su beisbolu, paplūdimio tenisu), vakarais rengė diskotekas, žiūrėjo filmus.
"Parinkdavome filmus, kurie būtų ne tik įdomūs, bet ir naudingi, pavyzdžiui, "Išvirkščias pasaulis" apie žmogaus emocijas", – sako stovyklų vadovas.

"Tori" nuotr.
Sporto diena stovykloje. Viena iš rungčių – virvės traukimas.

Pasak A. Macijausko, vasaros stovyklos ugdant vaikus labai svarbios. "Matau, kas vyksta su jaunu žmogumi atvykus į stovyklą ir išvykstant. Pirmos dvi dienos būna adaptacinės. Ypač vaikui, kuris pirmą kartą važiuoja, būna gana sunku, nes pasikeičia gyvenamoji vieta, maistas, socialinė aplinka, atsiduria šalia bendraamžių, su kuriais turi išmokti bendrauti, pasikeičia dienos režimas, kuris stovykloje yra gana griežtas. Kartais vaikai būna emociškai ir fiziškai nepasiruošę ir jiems būna sunku, bet trečią dieną įvyksta lūžis.

Manau, kad vaikams, ypač tiems, kuriems stovykla buvo rugpjūčio pabaigoje, bus daug lengviau pradėti mokslo metus, nes jie įprato prie griežtos dienotvarkės, turi susikėlę energinį potencialą. O kai esi energingas, geros nuotaikos, tai ir darbai lengviau sekasi, visai kitaip ir su žmonėmis bendrauji, esi linksmesnis, ir gyvenimas kitaip dėliojasi. Jaunam žmogui tas energijos kiekis yra labai svarbus, o energinį potencialą augina sportas", – tikina A. Macijauskas.

Treneris sako, kad sportuojančiam jaunimui stovyklos svarbios ir tuo, kad neprarastų per sezoną įgytos fizinės formos bei įgūdžių.
 

"Tori" nuotr.
Jaunieji karatistai pozuoja prie ugniagesių gelbėtojų technikos.

27 metus gyvuojantis karatė klubas "Tori" vasaros vaikų stovyklas organizuoja jau 25 metus. Turi puikų trenerių kolektyvą. Viena iš trenerių – Samanta Trinkūnaitė į klubą atėjo dar visai mažutė, o dabar pati treniruoja vaikus. A. Macijauskas džiaugiasi, kad taip perimamos tradicijos.

Po vasaros atostogų jaunieji sportininkai sugrįžo ne tik į klases, bet ir į sporto sales. Jau rugsėjo 26-ąją laukia pirmosios varžybos – Vilniuje vyksiantis "Ippon cup" turnyras.

Karatė klubas "Tori" laukia visų (ir suaugusiųjų, ir vaikų), kurie norėtų lankyti kiokušin karatė treniruotes, mokytis savigynos pradmenų ar įgyti specialų fizinį pasirengimą. A. Macijauskas sako, kad karatė treniruotės padeda sustiprėti fiziškai, įgyti pasitikėjimo savimi, tapti sportinės bendruomenės dalimi.
Be A. Macijausko (5 Dan) ir S. Trinkūnaitės (1 Dan) treniruotes dar veda Raimondas Gražys (3 Dan) ir Lukas Simonenko (1 Dan).

Treniruotės vyksta "Santarvės" progimnazijoje (Vytauto g. 113) ir "Saulėtekio" gimnazijoje (Lieporių g. 2). Telefonas  8 699 08349.

Užs. Nr.  490499

Pagrindinis rėmėjas

Siauliu logo