Europos čempionate kuršėniškiai iškovojo bronzos medalius

Valdemaro MITKAUS nuotr.
Europos jaunių ir jaunimo kiokušin karatė čempionato prizininkai (iš kairės) kuršėniškiai Gvidas Rimkus ir Lukas Neimantas.
Lapkričio 13–14 dienomis Rumunijoje Oradia mieste vyko Europos jaunių ir jaunimo kiokušin karatė čempionatas, kuriame dalyvavo 443 sportininkai iš 19 šalių.

Tarp gausios Lietuvos rinktinės delegacijos (70 sportininkų) į varžybas vyko ir trys kuršėniškiai. Visi jie dalyvavo skirtingose amžiaus grupėse ir prisidėjo prie bendro rezultato – Lietuva užėmė trečiąją komandinę vietą. Į priekį praleido tik nugalėtojos Ukrainos ir antrą vietą iškovojusios Lenkijos komandas.

Kuršėniškiams šis čempionatas tapo bronziniu. Vyriausiųjų (iki 20 metų) amžiaus ir per 90 kg kategorijoje trečiąją vietą iškovojo Lukas Neimantas. Puikiai atrankinėse kovose pasirodžiusiam Gvidui Rimkui nepavyko patekti į finalą ir liko džiaugtis iškovota trečiąja vieta. Taip pat gerai atrankinėse kovose dalyvavęs Vakaris Kaveckas lemtingu momentu praleido tašką ir liko tenkintis 5–8 vietomis.

Visi trys kovotojai pavasarį baigė Kuršėnų sporto mokyklą ir toliau sportuoja Kuršėnų kiokušin karatė klube „Dao“ pas trenerį Valdemarą Mitkų. Aukščiausio lygio čempionate jaunimas įgijo neįkainojamos patirties, kuri ateityje padės kovoti dėl pačių aukščiausių apdovanojimų ne tik Europos čempionatuose, bet ir dar aukštesnio lygio varžybose.