„Baltrex-Šiauliai“ Europos klubų čempionų taurės turnyre iškovojo sidabrą

„BaltRex“ nuotr.
„BaltRex-Šiauliai“ Europos klubų čempionų taurės turnyre iškovojo sidabrą.
Įspūdingą formą Sankt Peterburge vykusiame Europos klubų čempionų taurės turnyre demonstravę Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai nukeliavo iki finalo. Pakeliui šiauliečiai nugalėjo pajėgius Latvijos, Baltarusijos ir Šveicarijos klubus, o pusfinalyje parklupdė vieną pajėgiausių regbio-7 komandų pasaulyje – Anglijos „Samurai“. Finale „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai susitiko su turnyro šeimininkų Sankt Peterburgo „Zastava 7“ komanda ir turėjo pripažinti jų pranašumą. Užėmę antrąją vietą elitiniame regbio-7 turnyre, šiauliečiai apdovanoti 10 tūkstančių eurų piniginiu prizu.

Turnyre Sankt Peterburge dalyvavo dvylika pajėgiausių Europos komandų iš Anglijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Rusijos, Čekijos, Latvijos, Sakartvelo, Blatarusijos ir Lietuvos.

Atidarymo rungtynėse susikovė „Baltrex-Šiauliai“ ir Šveicarijos „Switzers Geneva Rugby“ komandos. Beveik visų rungtynių metu pirmavę šveicarai persvaros išlaikyti nesugebėjo. Tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms, šiauliečiai surengė rezultatyvią ataką, prispaudė kamuolį įskaitiniame plote ir šventė pergalę 12:10.

Kiti du grupės mačai prieš Latvijos „Miesnieki“ ir Baltarusijos „Harugva“ nesukėlė šiauliečiams didesnių sunkumų. Per tris mačus iškovoję tris pergales „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai A grupėje užėmė pirmą vietą ir laukė savo varovų ketvirtfinalyje.

„Pirma diena prasidėjo itin sudėtingai. Į turnyrą atvykome autobusu, tad trūko poilsio. Dar atvėso oras ir pradėjo lyti. Sunkiai išsijudinome. Pasiekus pergalę prieš šveicarus po truputį pagavome ritmą ir su kiekvienomis rungtynėmis demonstravome vis kokybiškesnį žaidimą. Kadangi prieš porą metų šiame turnyre buvome užėmę antrąją vietą, tai papuolėme į sąlyginiai nesudėtingą grupę ir laimėję visus tris mačus turėjome geras pozicijas antros dienos startams“, – pasakojo klubo „BaltRex“ direktorius Edmundas Ščavinskas.

Į ketvirtfinalio etapą pateko po dvi geriausias visų trijų grupių komandas ir dvi geriausios trečias vietas užėmusios ekipos. Po pirmos dienos, visas tris pergales pasiekę šiauliečiai buvo pirmi bendroje įskaitoje, o aštuntoje vietoje – grupės etape jau nugalėta Latvijos „Miesnieki“ komanda. Būtent su šia ekipa „Baltrex“ teko kovoti ketvirtfinalyje. Ir antrą kartą be didesnių nesklandumų nugalėti kaimynai ir iškovota teisė rungtyniauti pusfinalyje, kur laukė elitinė Anglijos regbio-7 komanda „Samurai“, sudaryta iš itin pajėgių Anglijos ir PAR žaidėjų, dalyvaujanti ir skinanti pergales įvairiose pasaulio šalyse vykstančiuose regbio-7 turnyruose.

Įspūdingos pusfinalio rungtynės, kuriose raktu į pergalę tapo puikus „Baltrex“ komandinis žaidimas. Po pirmo kėlinio 12:7 pirmavo anglai. Antrajame kėlinyje šiauliečiai du kartus prispaudė kamuolį įskaitiniame plote, pridėjo dar dvi tikslias realizacijas ir iškovota pergalė 21:12. Uoga ant pergalingo torto tapo Vytaro Bloškio individualus reidas, kai jis atsidūręs tarp kelių varžovų sugebėjo koja pasiųsti kamuolį į priekį, aplenkti priešininkus ir pagavęs kamuolį prispausti jį įskaitiniame plote, taip įtvirtindamas pergalę.

Finale laukė ne ką mažiau pavojingas varžovas – šeimininkų komanda „Zastava 7“. Jau pirmą rungtynių minutę rusai spaudė kamuolį įskaitiniame plote, prabėgus dar kelioms minutėms – ir antrą kartą. Kęstučiui Karbauskui pavyko sušvelninti rezultatą, tačiau į sėkmingą šiauliečių ataką rusai vėl atsakė pelnydami taškus. Šiauliečiams nepavyko išnaudoti kiekybinės persvaros, kai varžovai buvo likę žaisti šešiese prieš septynis, o mačo pabaigoje – vos penkiese prieš septynis. Beje, Sankt Peterburgo komandai vadovauja specialistas iš PAR Vuyo Zangqa. Jis 2016 metais treniravo ir Lietuvos rinktinę.

„Nepaisant nesėkmės, didžiuojuosi komanda, kuri atliko neįtikėtiną žygį iki finalo. Kasmet turnyro lygis auga, komandos stiprėja, o mes išlaikome savo pozicijas. Tai džiugina ir įrodo, kad dirbame tinkama linkme“, – pasiekimu džiaugėsi E. Ščavinskas.

Vos grįžus iš šio turnyro, „Baltrex-Šiauliai“ komanda pradėjo ruoštis svarbiausiems startams Baltijos „Top“ lygoje. Rugsėjo 11 dieną vyks pusfinalis, kuriame susigrums dvi Šiaulių komandos – „Vairas-Kalvis-Jupoja“ ir „Baltrex-Šiauliai“. Mačo Šiaulių regbio akademijos stadione pradžia 14 valandą.