„Baltrex“ 2021-ieji – auksinė šypsena su vienu sidabriniu dantimi

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių regbio klubas „Baltrex“ atšventė laimėjimais turtingo sezono pabaigą.
Praeitą savaitgalį Šiaulių regbio klubas „Baltrex“ atšventė įspūdingo sezono uždarymą. Apdovanoti patys geriausieji, ištikimiausi ir daugiausiai prisidėję prie sėkmingo klubo gyvavimo.

2021 metų sezoną „Baltrex“ drąsiai gali vadinti geresniu nei pernykštis. Titulai Baltijos TOP lygoje, Lietuvos regbio-7 čempionate. Įspūdingi pasirodymai ir istorinės pergalės „Šiauliai 7's“ ir Europos klubų čempionų taurės turnyre. Auksą Lietuvos čempionate užsikabino „Dubleriai“ ir po pergalingo finalo mėšlungio traukiamas kojas vos vilkdami jauniai. Peržvelgiant visą metų titulų kraitį – vos vienoje amžiaus grupėje „Baltrex“ komanda užėmė antrąją vietą, o visose likusiose – žibėjo auksiniai pasirodymai.

„Iki tobulo sezono pritrūko visai nedaug. Tad planas ateinančiam sezonui kaip ir aiškus – išlaikyti pozicijas ir paskutinį sidabrą paversti auksu“, – planais dalinosi „Baltrex-Šiauliai“ treneris Vytaras Bloškys.

Nors iškovotas ne vienas trofėjus, sezonas šiauliečiams nebuvo lengvas. Į atlapus kibo ne tik nuolatiniai varžovai Šiaulių „Vairo“ regbininkai, tačiau ir Kauno „Ąžuolo“ komanda. Tiek pusfinalio, tiek ir finalo serijose „Baltrex-Šiauliai“ su varžovais pasidalino po pergalę, o titulą apginti padėjo geresnis taškų santykis. Tai įrodo, kad Lietuvoje regbio lygis auga ir atsiranda vis daugiau komandų, pretenduojančių nukarūnuoti čempionus.

„Praėjusiais metais buvome labai motyvuoti ir susitelkę, kadangi visi degėme noru iškovoti titulą, kai to nepavyko padaryti 2019 metais. Kai tas mūsų susitelkimas davė vaisių ir 2020 metų pabaigoje savo kišenėje turėjome beveik visus titulus, atėjo 2021 metai ir laikas juos apginti, o tai padaryti būna visuomet sunkiau, nei iškovoti pirmą kartą. Ir visa ši teorija pasimatė realybėje, kai išėjome į aikštę žaisti pusfinalio ir finalo rungtynių. Trūko laiko pasiruošti, strigom, įtakos turėjo ir mikro traumos. Buvo daug sunkiau, bet džiaugiamės, kad pavyko apginti pozicijas. Tai ir savotiška pamoka mums, kad snausti negalima, kadangi visi stiprėja, tobulėja ir norint būti pirmiems reikia ir mums neatsilikti“, – pasakojo V. Bloškys.

Geras komandos pasirodymas beveik visuose frontuose visų pirma prasidėjo nuo metų pradžioje įvykusių klubo struktūros pokyčių ir užduočių pasidalijimo.

„Kai visi žino, kas už ką atsakingas, o visa bendruomenė noriai padeda ir palaiko, tai tiesiog negali nepasisekti. Visi esame motyvuoti siekti kuo geresnių rezultatų. Ypač džiaugiamės ir vienu didžiausiu šių metų pasiekimu laikome tai, kad mūsų klube regbio treniruotes lankančių vaikų padaugėjo trečdaliu, todėl padaugėjo ir trenerių, kurie su tais vaikais dirba. Kokybiški regbio pagrindai nuo pirmų dienų pakloja pamatus ateities pergalėms“, – klubo pasiekimais džiaugėsi direktorius Edmundas Ščavinskas.

„Baltrex“ garsėja tuo, kad pagrindinės komandos varomoji jėga – tai klubo sistemoje užaugę sportininkai. Perspektyvūs žaidėjai atstovaudami jaunių amžiaus grupės ar „Dublerių“ komandoms po truputį įsilieja į vyrų komandos sudėtį. Šiemet klubo spalvas ginti pradėjo ir merginų „Baltrex“ komanda.

„Merginos, mūsų klubo puošmena. Jos gausiai renkasi į treniruotes, jau pelnyti ir pirmieji taškai, pradeda suprasti žaidimą. Svarbiausia, kad yra noro, o rezultatai ateis ateityje“, – pasakojo V. Bloškys.

2021 metais „Baltrex“ klubas pradėjo skaičiuoti ketvirtą gyvavimo dešimtmetį. 2020 metais klubo 30 metų jubiliejų regbininkai dėl pandemijos ir taikytų apribojimų tinkamai atšvęsti neturėjo galimybės. Jubiliejus su trenksmu atšvęstas šių metų gegužės mėnesį. Surengtas pirmasis tarptautinis regbio-7 turnyras „Šiauliai 7's“.

„Šiauliai 7's“ – tai projektas, kurio labai laukėme, kurio organizavimui atidavėme labai daug jėgų. Sulaukėme pajėgių varžovų, garbingų svečių. Tai buvo mūsų viso klubo narių didžiulių pastangų rezultatas. Labai džiugu, kad šio turnyro metu sulaukėme pagalbos ir iš jaunųjų mūsų klubo atstovų – apie 20 vaikinų ir merginų buvo savanoriais ir labai prisidėjo prie sklandaus turnyro pravedimo“, – jubiliejinį turnyrą prisiminė E. Ščavinskas.

Direktoriui antrino ir treneris Vytaras Bloškys, kuris su komanda išsikovojo vietą finale, tačiau ten po nerealaus atkaklumo kovos turėjo pripažinti Čekijos komandos pranašumą.

Įspūdingą formą demonstravę „Baltrex-Šiauliai“ Europos klubų čempionų taurės turnyre, vykusiame Rusijoje, Sankt Peterburge, nukeliavo iki finalo. Pakeliui šiauliečiai nugalėjo pajėgius Latvijos, Baltarusijos ir Šveicarijos klubus, o pusfinalyje parklupdė vieną pajėgiausių regbio-7 komandų pasaulyje – Anglijos „Samurai“. Finale „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai susitiko su turnyro šeimininkų Sankt Peterburgo „Zastava 7“ komanda ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Baltrex“ didžiuojasi, kad jų veikla ir pasiekimai tampa vis labiau pastebimi. Geriausias to įrodymas – rėmėjų ir partnerių su įmonėmis ir fiziniais asmenimis skaičius siekia net keturias dešimtis.

„Be rėmėjų mūsų veikla ir tobulėjimas praktiškai būtų neįmanomas. Džiaugiamės, kad vis daugiau verslo atstovų mato mus kaip patikimus partnerius. Didėja rėmėjų ratas, didėja klubo biudžetas, galime suteikti vis geresnes sąlygas sportuojantiems. Taip pat dėkojame Šiaulių miesto vadovams už teisingą požiūrį į visas sporto šakas, o tuo pačiu ir regbį. Jaučiamas didelis palaikymas ir tai įrodo, kad dirbame tinkama linkme“, – rėmėjams ir miesto valdžiai dėkojo E. Ščavinskas.

Neseniai gautas finansavimas „Saulėtekio“ gimnazijos sporto aikštynui rekonstruoti. Kadangi „Baltrex“ klubo būstinė įsikūrusi būtent šios gimnazijos patalpose ir klubas yra šio projekto partneris, tai per ateinančius dvejus metus sutvarkytas sporto aikštynas prisidės prie dar kokybiškesnio sportininkų pasiruošimo svarbiausioms ateities kovoms.

„Pergalės – tai visų mūsų bendro darbo rezultatas“, – bendruomenei dėkojo klubo direktorius Edmundas Ščavinskas.