Baidarininkams kelią į pasaulio čempionatą užkirto COVID-19

E. Ramanausko „Facebook“ paskyros nuotr.
Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Ignas Navakauskas ir Simonas Maldonis pasaulio čempionate Danijoje turėjo startuoti 500 m distancijoje keturviete baidare, tačiau du baidarininkus užklupo koronavirusas.
Lietuvos kanojininkai ir baidarininkai planavo jau šiandien startuoti Danijoje vykstančiame pasaulio baidarių ir kanojų čempionate, tačiau net trys sportininkai į jas negalėjo išvykti. Pieš pat turnyrą COVID-19 susirgo šiauliečiai baidarininkai Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas ir nacionalinės ekipos treneris Romas Petrukanecas.

Sužinojęs, kad susirgo, E. Ramanauskas savo feisbuko paskyroje rašė: „Kai metų sunkus darbas nusibraukia per kelias akimirkas ir tu negali pakeisti nieko. O darbo, pastangų, pasiaukojimų, gerų ir blogų emocijų buvo per akis. Kaip visada ypač sunku šeimai, nes eilinė vasara buvo parduota. Šis pasaulio čempionatas turėjo būti mums kaip išsigelbėjimas likus be olimpinių žaidynių. Laukėm, tikėjom ir buvom pilni pykčio nuversti kalnus. Tačiau aš su Aurimu ir Romu liekam namie, COVID-19 „perdūrė“ ir mus. Kaip bebūtų apmaudu, bet gyvenimas neprognozuojamas, ypač šiuo laikotarpiu. Linkiu savo komandai papildomo spyrio, jūs galit, o mes laikom kumščius iš namų.“

„Žmogus planuoji, treniruojiesi, alini kasdien organizmą, ruošiesi svarbiausiam sezono startui, bet nutinka GYVENIMAS, o tiksliau COVID-19. Ir taip, buvau pasiskiepijęs dar vasario–kovo mėnesiais. Deja, dėl dalies visuomenės nenoro patikėti, kad ši liga tikrai klastinga ir veikia mus visus tiek, fiziškai tiek pschologiškai, likusieji turi atsisakyti savo gyvenimo svajonių. Todėl dar kartą prašau suprasti – liga egzistuoja ir ji yra pavojinga. Visuotinė vakcinacija vienintelis būdas mums visiems grįžti į normalų gyvenimą, siekti svajonių, leisti vaikus į mokyklą“, – savo feisbuko paskyroje rašė A. Lankas.

A. Lankas ir E. Ramanauskas 500 m distancijoje turėjo irkluoti keturvietę baidarę kartu su Ignu Navakausku ir Simonu Maldoniu.