Šiaulietis Svajūnas Ambrazas – pasaulio čempionas

Redakcijos nuotr.
Svajūnas Ambrazas – ant aukščiausios Pasaulio veteranų orientavimosi sporto čempionato pakylos: iškovotas aukso medalis vidutinėje trasoje. Šalia – moterų grupės nugalėtoja suomė Sirra Toivonen.
Latvijoje vykstančiame Pasaulio veteranų orientavimosi sporto čempionate trečiadienį vidutinėje trasoje aukso medalį iškovojo šiaulietis, klubo "S-Sportas" atstovas Svajūnas Ambrazas.

Svajūnas savo amžiaus grupėje (V50) finale aplenkė varžovus ir  5 km ilgio trasą su 20 kontrolinių punktų įveikė per 26 minutes ir 6 sekundes.

Jo artimiausias persekiotojas švedas Tommy Lindberg (OK "Roslagen") atsiliko daugiau negu minute – 27 min. 44 sek., trečias finišavo Edgaras Voveris (OK "Ąžuolas") – 27 min. 49 sek.
Svajūnui Ambrazui tai galėjo būti jau antrasis pasaulio čempiono medalis. Sekmadienį sprinto rungtyje, kuri vyko Rygos senamiestyje, jis taip pat buvo greičiausias – laimėjo ypač įtemptą kovą, kurioje pergalę lėmė sekundės. Svajūno rezultatas – 11 min. 57 sek., penkiomis sekundėmis jis aplenkė antroje vietoje likusį Aleksei Morozov iš Rusijos (12 min. 02 sek.), trečioje vietoje likęs bulgaras Tsvetan Todorov nuo ruso atsiliko vos sekunde. Tačiau graži kova liko be medalių.
Organizatoriai sulaukė varžybų dalyvių protestų dėl užrakintų vartų senamiestyje nors žemėlapyje jie buvo pažymėti kaip atviri. Orientacininkai, pasirinkę kelią per tuos vartus, papildomai sugaišo laiko. Buvo anuliuoti daugelio grupių rezultatai, o nugalėtojai ir prizininkai pagerbti tik gėlių ceremonija. Vėliau organizatoriai paaiškino, kad dėl vartų buvo sutarta su savininke, kuri žadėjo atrakinti vartus sekmadienio rytą, bet to nepadarė.

Organizatoriams susisiekus su savininke, ji atsiuntė žmogų su raktais, tačiau nė vienas netiko jiems atrakinti. Taip dėl vienos rygietės poelgio iš čempionato nugalėtojų ir prizininkų sprinto rungtyje buvo atimti pasaulio čempionato medaliai.
Pasaulio veteranų orientavimosi sporto čempionate varžosi beveik 3 700 veteranų iš 42 šalių, tarp jų – 132 lietuviai.
Liepos 12 dieną dalyvių laukia finalas ilgoje trasoje, smėlėtuose Latvijos pajūrio miškuose.