Lietuvos čempionate medalių pelnė ir šiauliečiai orientacininkai

Donato LAZAUSKO (Orienteering.lt) nuotr.
Varėnos rajone, Subartonių miške, vykusiose Lietuvos orientavimosi sporto čempionato ilgos trasos ir estafečių varžybose dėl medalių kovojo ir būrys Šiaulių orientacininkų.
Varėnos rajone, Subartonių miške, vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionato ilgos trasos ir estafečių varžybos, kuriose dalyvavo per 800 orientacininkų.

Ilgoje trasoje varžėsi 389 dalyviai. Vyrai turėjo įveikti 15,4 km distanciją su 33 kontroliniais punktais. Distanciją įveikęs per 1 val. 41 min. 9 sek. ir artimiausius persekiotojus aplenkęs daugiau nei 6 minutėmis Lietuvos čempiono titulą apgynė Algirdas Bartkevičius iš Kauno „Tako“ komandos. Antrąją vietą iškovojo Pranas Germanavičius iš Vilniaus „Ąžuolo“ komandos, trečias finišavo Vytautas Beliūnas iš Prienų „Šilo“ ekipos.

Dar vieną Lietuvos čempionato aukso medalį A. Bartkevičius iškovojo estafečių varžybose kartu su Simonu Krėpšta ir Tadu Dementavičiumi. Lietuvos čempione tapusi „Tako“ komanda distanciją įveikė per 2 val. 2 min. 18 sek. Kiekvienam estafečių dalyviui teko įveikti po 6,6 km nuotolį su 20 kontrolinių punktų. Antrąją vietą užėmusi „Ąžuolo“ komanda (Gytis Nakvosas, Mantas Rimkus ir P. Germanavičius) nugalėtojams pralaimėjo 3 min. 38 sek. Bronzą laimėjo Šiaulių „Sako“ komanda (Mindaugas Nakvosas, Paulius Vidžiūnas ir Donatas Mickus).

Moterų estafečių varžybose kiekvienai dalyvei reikėjo įveikti apie 5,2 km distanciją su 17 kontrolinių punktų. Lietuvos čempionėmis tapo „Ąžuolo“ orientacininkės Emilija Tamoševičiūtė, Indrė Valaitė ir Kastė Rutkauskaitė. Čempionės trasoje užtruko 2 val. 7 min. 36 sek. Antrą vietą užėmusi Vilniaus „Fortūnos“ komanda (Miglė Sušinskaitė, Aistė Traubienė ir Judita Traubaitė) nuo čempionių atsiliko vos 30 sek. Trečioje vietoje finišavo Šiaulių „Igtisos“ komanda (Evelina Bacienė, Vesta Aleliūnienė ir Gabija Ražaitytė-Saunorienė).

Iš viso estafečių varžybose dalyvavo net 163 komandos.

Paskutinis šiais metais Lietuvos orientavimosi sporto bėgte čempionatas vyks labai ilgoje trasoje spalio 2 dieną Kazokiškių miške.